reklama

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

MGZaktualizowano 
Człowiekiem Roku 2016 w województwie świętokrzyskim został Bertus Servaas, prezes klubu Vive Tauron Kielce. Dawid Łukasik
W piątek, 17 lutego, na uroczystej gali w Hotelu Binkowski w Kielcach poznaliśmy Człowieka Roku 2016 i wyróżniliśmy osoby, które swoją pracą i pasją zmieniają region świętokrzyski. Naszym laureatom wręczyliśmy na uroczystej wieczornej Gali prestiżowe nagrody. Triumfatorem okazał się Bertus Servaas, wielka osobowość w świecie sportu oraz biznesu.
Bertus Servaas - Człowiek Roku 2016 razem z wyróżnionymi w tym roku (od prawej): poseł Prawa i Sprawiedliwości Anną Krupką; Stanisławem Skórą - prezesem
Bertus Servaas - Człowiek Roku 2016 razem z wyróżnionymi w tym roku (od prawej): poseł Prawa i Sprawiedliwości Anną Krupką; Stanisławem Skórą - prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie; Krzysztofem Gajewskim - wójtem Waśniowa. Wyróżnienie otrzymał również biskup Marian Florczyk - nagrodę odebrał w jego imieniu ksiądz Stanisław Słowik.
Dawid Łukasik

Wielka finałowa gala nagrody Człowiek Roku 2016 była ogromnym społeczno-gospodarczym wydarzeniem w skali regionu, promującym sukcesy ludzi nietuzinkowych, którzy w minionym roku mieli największy wpływ na nasze życie.

ZOBACZ TEŻ: ZAPIS TRANSMISJI Z GALI

Na uroczystości spotkali się ci, którzy od lat promują region świętokrzyski na arenie kraju, ale również ci, którzy są liderami swoich lokalnych społeczności. Wybrali ich Czytelnicy „Echa Dnia” i kapituła, która również oddała swoje głosy.

Kulisy gali Człowiek Roku i Lider Regionu 2016

Wielkie zwycięstwo Bertusa Servaasa

Tytuł Człowieka Roku 2016 w województwie świętokrzyskim otrzymał Bertus Servaas, prezes klubu Vive Tauron Kielce, który w 2016 roku odniósł nienotowany dotąd sukces – wygrał Ligę Mistrzów.
To największy sukces w historii polskiej, klubowej piłki ręcznej i jedno z największych osiągnięć tej dyscypliny w naszym kraju.
Ponadto Vive Tauron zdobył w 2016 roku 13. Puchar Polski i 13. Mistrzostwo kraju.
Bertus Servaas sprawił, że o Kielcach i regionie świętokrzyskim usłyszał cały świat.
Zarządza też grupą firm Vive, które zasłynęły w 2016 wieloma ciekawymi projektami.
Bertus Servaas ma 53 lata, żonę Agnieszkę i wspaniałą rodzinę.
Pochodzi z Holandii, do Kielc przyjechał w 1991 roku. Od 2014 ma też obywatelstwo polskie. Jest więc już pełnoprawnym świętokrzyskim scyzorykiem.

Wyróżnienia

Kapituła plebiscytu postanowiła przyznać cztery wyróżnienia dla ludzi, których działalność odgrywa wyjątkową rolę na terenie całego województwa.

Wyróżnienia w województwie otrzymali:

  • Biskup Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Sportowców, w tym roku został wybrany na kolejną kadencję. Ma ogromny autorytet wśród sportowców, był ich duchowym opiekunem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Bierze czynny udział w niezwykle popularnej Rodzinnej Majówce Rowerowej i Rajdzie na Święty Krzyż - był inicjatorem tych akcji.
  • Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, nominowana za wielkie zaangażowanie w nasze regionalne sprawy. Choć pani poseł niedawno przyjechała z Warszawy Świętokrzyskie od razu zaczęła traktować jak rodzinne strony. Poseł Krupka interweniowała w takich sprawach nieprawidłowości w szpitalu w Opatowie, angażowała się w walkę ze smogiem i wiele innych spraw, którymi żyła społeczność województwa. Poseł Krupka prowadzi też biuro poselskie z którego nikogo nie odsyła z kwitkiem.
  • Stanisław Skóra, od 19 lat prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie, ze spółdzielnią związany od przeszło 40 lat. W tym roku włoszczowska Spółdzielnia obchodziła 80-lecie powstania. Człowiek 25-lecia w powiecie włoszczowskim. Pod jego dyrekcją zakład dziesięciokrotnie zwiększył sprzedaż, wielokrotnie powiększył obroty i przerób mleka. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa to obecnie największa firma spożywcza w województwie świętokrzyskim.
  • Krzysztof Gajewski, wójt gminy Waśniów w powiecie ostrowieckim od 27 lat. Jeden z najdłużej urzędujących samorządowców. Wzór dobrego gospodarza.

Poznaj laureatów w Kielcach i każdym z powiatów:

Człowiek Roku 2016 - Kielce - zobacz laureatów

Laureaci w kategoriach

Tym zaszczytnym mianem uhonorowaliśmy także wyjątkowych ludzi w kilkunastu kategoriach.

Samorząd

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Krzysztof Gajewski

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Jest wójtem gminy Waśniów w powiecie ostrowieckim, jednym z najdłużej rządzących w województwie, bo już od 27 lat.
Jest też wiceprezesem Wojewódzkiego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych i prezesem Zarządu Powiatowego, przewodniczącym Zarządu Związku Gmin Gór Świętokrzyskich i członkiem Zarządu Stowarzyszenia Gmin Regionu Świętokrzyskiego.
W mijającym roku bardzo skutecznie zabiegał o pozyskanie pieniędzy na remonty i modernizacje dróg w gminie Waśniów.

Krzysztof Adamczyk

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Kielecki radny i prezes Stowarzyszenia Czas Na Kielce, które w tej chwili ma już ponad 100 członków. W minionych dwunastu miesiącach zorganizował wraz ze współpracownikami kilka cyklicznych imprez, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w Kielcach. To między innymi Kieleckie Forum Dyskusyjne, czy imprezy promujące zdrowy styl życia.
Bardzo aktywny radny. Dzięki jego interpelacjom, na kieleckim Białogonie powstanie parking przy cmentarzu, a w planach jest też powstanie grzebowiska dla zwierząt. A to tylko część inicjatyw na rzecz miasta Kielce. Zdaniem kapituły działalność Krzysztofa Adamczyka na rzecz miasta Kielce zasługuje na wyróżnienie.

Agnieszka Winiarska

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Sekretarz miasta Skarżysko – Kamienna. Według wielu „urzędnik idealny”. Kompetentna i rzeczowa, z wysoką kulturą osobistą. Działkę samorządową ma „w małym palcu”. Sprawnie kieruje urzędem. O jej profesjonalizmie świadczy fakt, że nie jest krytykowana przez opozycję w mocno skonfliktowanym skarżyskim samorządzie.
Absolwentka wydziału prawa i administracji na Uniwersytecie Łódzkim.

Społeczeństwo

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Arkadiusz Stawicki

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Prezes Stowarzyszenia „Przyjazne Kielce”, które podejmuje wiele ciekawych inicjatyw służących mieszkańcom miasta.
Przygotowało Kartę Kielczanina, czyli program rabatowy, z którego mogą korzystać osoby mieszkające w stolicy regionu lub płacące w niej podatki. Rabaty oferuje już 30 firm.
Stowarzyszenie bardzo aktywnie walczy też dokuczającym Kielcom smogiem.
Pan Arkadiusz to także organizator referendum w sprawie odwołania prezydenta Kielc. Wprawdzie referendum było nieudane, ale do lokali poszło ponad 20 tysięcy mieszkańców miasta.

Wyróżnienia:

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Joanna Winiarska
Kielecka radna, bardzo aktywna także w roku 2016. Mocno zaangażowana w wiele akcji pomocy. Wspiera stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski w organizacji imprez sportowych i kulturalnych. Funduje także słodycze na uroczystości, w których biorą udział dzieci ze specjalnych ośrodków wychowawczych i warsztatów terapii zajęciowej.
Pani Joanna jest również jedną z najaktywniejszych radnych w Radzie Miasta Kielce. Jest otwarta na spotkania z mieszkańcami, a dzięki jej interwencjom, zaangażowaniu zawodnicy z klubu Polonia Białogon będą mogli trenować w godnych warunkach, a uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 15 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach oraz mieszkańcy osiedla Podkarczówka cieszą się z nowo powstałego kompleksu boisk wielofunkcyjnych oraz termomodernizacji szkoły. A to tylko kilka przykładów aktywności samorządowej kieleckiej radnej.

Anna Kobierska
Terapeutka, trener personalny, wolontariuszka, zawodowo związana z Urzędem Miejskim w Stąporkowie. To między innymi dzięki niej powstaje w Stąporkowie świetlica „Dobra przystań” dla niepełnosprawnych dzieci i ich rodziców.

Pomoc społeczna

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Jarosław „Foka” Bukowski

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Znany z tego, że... lubi pomagać. Nominacja, a teraz tytuł między innymi za wspaniałą akcję w Galerii Echo na leczenie chorego na nowotwór oczu Stasia Patrzałka ze Staszowa. Podczas licytacji zebrano blisko 95 tysięcy złotych. Wydarzyły się tam prawdziwe cuda, a to wszystko dzięki zaangażowaniu skrzykniętych przez pana Jarka osób, które wcześniej nie miały zupełnie nic wspólnego z małym Stasiem.
Pan Jarek prowadził w 2016 roku wiele imprez charytatywnych ,między innymi Malowane Niedziele w Galerii Echo, czy finałowe licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wyróżnienia:

Sylwia Blicharska – Skiba

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

To kobieta niezwykle zaangażowana w niesienie pomocy innym. Już po raz drugi była liderem „Szlachetnej Paczki” w rejonie Pińczów. Od trzech lat działa jako wolontariusz projektu. W tym roku udało się pomóc aż 42 rodzinom z pińczowskiego rejonu - to do nich dotarły paczki przed Świętami Bożego Narodzenia. Wciąż zachęca i namawia mieszkańców do aktywnego wspierania „Szlachetnej Paczki”.

Siostra Elżbieta Kot

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Dyrektor Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej „Nasz Dom” w Ostrowcu, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. W domu dziecka mieszka obecnie około 30 dzieci, placówka musi zostać wyremontowana i dostosowana do nowych przepisów. Siostry samodzielnie szukają sponsorów i dodatkowych pieniędzy, które pozwolą na dokończenie prac na terenie placówki.

Turystyka i rekreacja

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Jacek Słowak
Pierwszy mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który odbył podróż dookoła świata i to w rekordowo szybkim tempie, bo w ciągu pięciu miesięcy - wrócił na Wielkanoc 2016. Pan Jacek zwiedził 35 krajów, 6 kontynentów i przeżył mnóstwo niesamowitych przygód.
Jest też prezesem stowarzyszenia Salutem, wykładowcą, wychowawcą młodzieży, trener judo.

Religia

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Ksiądz Michał Haśnik
Wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. Sprawuje tę posługę

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

od czerwca 2012 roku. W tym roku pełnił odpowiedzialną funkcję koordynatora Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016 w powiecie kazimierskim. Przyjmował parę tysięcy ludzi i wywiązał się z tego zdania śpiewająco.
Pochodzi ze Śląska.. Dekanalny duszpasterz młodzieży, administrator strony internetowej diecezji kieleckiej. Jako pierwszy w diecezji kieleckiej wprowadził transmisje mszy przez Internet!
Jest animatorem wielu przedsięwzięć i projektów. Ma świetny kontakt z parafianami, którzy go uwielbiają i stawiają księdza za wzór duszpasterza.

Wyróżnienia:

Ksiądz Damian Spiżewski
Wikariusz w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach gdzie pracuje od 2008 roku. W 2016 roku dał się poznać jako wyjątkowy organizator podczas tegorocznych Dni Młodzieży w powiecie starachowickim.
Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło- Życie.

Ksiądz Stanisław Słowik

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Wyróżnienie dla dyrektora kieleckiego Caritas za wybudowanie, uruchomienie i prowadzenie kieleckiego hospicjum. Ludzie mogą tutaj godnie spędzić ostatnie chwile życia. Wszystko jest tu wręcz sterylnie czyste. Duże brawa także za organizację pomocy dla najuboższych. Najbardziej rozpoznawalnym przedsięwzięciem jest oczywiście rozprowadzanie świec ale Caritas pomaga także na wiele innych sposobów.

Zdrowie

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Wojciech Gutkowski
Kierownik Pracowni Hemodynamiki w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. W lutym 2016 roku kardiolodzy pod jego przewodnictwem wykonali pierwsze w regionie zabiegi rotablacji, czyli przewiercania blaszek miażdżycowych. Operacje te przeprowadza się u osób w podeszłym wieku, z miażdżycą naczyń wieńcowych, z cukrzycą. Zabiegi wymagają wielkiej precyzji o doskonałego przygotowania medycznego.

Polityka

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Krzysztof Lipiec

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Starachowiczanin. Od pięciu lat stoi na czele świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości. Przełomowy dla posła był rok 2015, kiedy poprowadził dwie zwycięskie dla swojej formacji kampanie wyborcze w regionie - prezydencką oraz parlamentarną.
Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie udało się zbudować silnej drużyny politycznej. Poseł przypieczętował swoją pozycję w listopadzie tego roku wygrywając wewnątrzpartyjne wybory na prezesa partii w regionie.

Wyróżnienia:

Bogdan Wenta

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Europoseł, prezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie. W tym roku deputowany Platformy Obywatelskiej założył Stowarzyszenie, które pokazało wyjątkową aktywność. Zorganizowano wiele imprez promujących region , promujących zdrowy i aktywny tryb życia oraz integrujących ludzi.
Jeden z najbardziej aktywnych polityków w Parlamencie Europejskim - nominowany do tytułu polityka roku co jest wielkim sukcesem.
Legenda polskiej piłki ręcznej, znakomity zawodnik i trener.

Biznes

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Mariusz Rauner

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Właściciel firmy AZ Silniki Suków. Jego firma obecnie wystawia aż 50 000 aukcji na portalach internetowych, sprzedaje mnóstwo części do Europy i Afryki. Pan Mariusz jest nie tylko biznesmenem ale także społecznikiem. Od trzech lat wspiera finansowo świętokrzyski boks, w roku 2016 ufundował stypendium dla Daniela Adamca, mistrza Polski seniorów.
Od dwóch lat wspiera też imprezy „Biegacza Świętokrzyskiego”, angażuje się też w wiele akcji charytatywnych.
Społeczna odpowiedzialność biznesu to dziedzina gdzie pan Mariusz może być wzorem.

Wyróżnienia:

Karol Dytkowski
Od kwietnia 2016 roku ponownie jest prezesem Siarkopolu.
Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” w Grzybowie w powiecie staszowskim jest obecnie jedynym przedsiębiorstwem w kraju i na świecie prowadzącym kopalniane wydobycie siarki.
Firma należy do czołówki eksporterów województwa świętokrzyskiego. Eksport stanowi około 80 procent obrotów rocznych.
Firma, która w tym roku obchodziła jubileusz cieszy pod rządami prezesa Dytkowskiego bardzo dobrymi wynikami.

Leszek Ciesek

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Właściciel firmy Effector we Włoszczowie, zajmującej się obróbką aluminium oraz zakładów Effect Glass w Kielcach i koło Tczewa, produkujących szyby zespolone i szkło specjalne.
W 2016 roku Leszek Ciesek został uhonorowany nagrodą Miasta Kielce. Samorząd województwa świętokrzyskiego wyróżnił jego Effector nagrodą “Świętokrzyska Victoria” w kategorii przedsiębiorczość. Obydwie firmy odnotowują dobre wyniki finansowe.
Firma pana Leszka jest sponsorem tytularnym klubu siatkarskiego Effector Kielce.
Kapituła pragnie podkreślić zaangażowanie firmy w życie społeczeństwa poprzez między innymi zaangażowanie w sport.
Leszek Ciesek kocha sport - zwłaszcza siatkówkę oraz motoryzację. Jest miłośnikiem jazdy konnej.

Edukacja

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Izabela Buszewicz
Prawnik, mediator, współzałożyciel Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. 2016 rok to przełom w jej działalności – nawiązała bardzo udaną współpracę ze środowiskiem naukowym kieleckiego uniwersytetu. Z jej inicjatywy powstał cykl wykładów i szkoleń o tematyce związanej z mediacją. Wraz ze studenckimi kołami naukowymi współorganizowała cieszące się ogromnym zainteresowaniem Kieleckie Dni Mediacji.

Rozrywka

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Małgorzata Główka

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Znana jako CamaSutra, wokalistka, która stała się w 2016 roku gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej. Małgosia ma 23 lata, jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. W zespole CamaSutra występuje od ponad dwóch lat.

Wyróżnienia:

Malwina Masternak
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu. Stypendystka Berklee Global Jazz Institute w Bostonie, studentka Berklee College of Music w tym mieście. Dzięki swojej determinacji trafiła do jednej z najlepszych uczelni jazzowych na świecie, koncertuje w klubach Bostonu i Nowego Jorku. Dzieli się swoimi doświadczeniami z młodymi wokalistami, między innymi prowadząc warsztaty muzyczne.

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Agnieszka Kaca-Chmielińska
Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, mieszka w Warszawie. Wokalistka popularnego zespołu disco polo „Champion”, który w tym roku święci triumfy na rozrywkowej scenie Polski. Muzycy są stale obecni na antenie Polo TV, brali udział także w nagraniach do serialu firmowanego przez tę stację. Wokalistka wraz z kolegami stale koncertuje, w mijającym roku można jej było posłuchać w rodzinnym mieście kilkakrotnie.

Kultura/sztuka

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Maciej Bidziński
Instruktor kulturalny w Spółdzielczym Domu Kultury w Starachowicach, aktor związany z Amatorskim Teatrem Dramatycznym imienia Czesława Wali, muzyk, bard. Założyciel Koła Promocji Sztuki „W Koło Macieju”, które organizuje ciekawą cykliczną imprezę - starachowicki talk show „W koło Macieju”, na który zapraszani są ludzie ze Starachowic, którzy potrafią ciekawie mówić o swoich pasjach.

Debiut/odkrycie

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Joanna Nawrot

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Pochodząca z Czarnocina sopranistka jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale wokalno-aktorskim, w klasie profesor Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Kształciła swój głos pod kierunkiem wybitnych pedagogów i śpiewaczek operowych, między innymi Romy Ambroziewicz-Owsińskiej i Krystyny Tyburowskiej. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dwukrotnie reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Klasycznej na Białorusi. W repertuarze posiada liczne arie operowe, operetkowe, utwory musicalowe, piosenki filmowe.

Patrycja Pabis

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Patrycja osiągnęła historyczny sukces - jako Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej wzięła udział w Miss Polski Nastolatek i... zwyciężyła. Finał konkursu odbył się w czerwcu, w amfiteatrze w Kozienicach. Patrycja ma 16 lat. Pochodzi z podkieleckiego Masłowa, uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Anna Loranty
Młoda, ale już bardzo utytułowana wokalista z grupy Perły Ryszarda Góry. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyski i słuchaczka Ogniska Pracy Pozaszkolnej, W mijającym roku odniosła wiele znaczących sukcesów na festiwalach krajowych, a przede wszystkim wygrała jeden z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce - Festiwal Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie.

Sport

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Bertus Servaas

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Prezes klubu Vive Tauron Kielce, który w 2016 roku odniósł nienotowany dotąd sukces – wygrał Ligę Mistrzów. Człowiek, który osiągał sukcesy na miarę światową. Kapituła w sposób szczególny je podkreśliła i Bertus Servaas został także ... Człowiekiem Roku 2016 w województwie świętokrzyskim.

Wyróżnienia:

Żaneta Szlęzak

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Mieszka w Borowcu pod Końskimi. Odnosi sukcesy w fitness bikini do 169 centymetrów. Rok 2016 był najlepszy w jej karierze. Wygrała Pucharu Polski w swojej kategorii i w kategorii open. Zwyciężyła także w prestiżowych zawodach Arnolda Schwarzeneggera w Hongkongu. To jej pierwszy medal w zagranicznych startach. Świetnie reklamuje Końskie w Polsce i za granicą. W przyszłym roku wystartuje na Arnold Classic w Stanach Zjednoczonych. Jest też bizneswoman, prowadzi w Końskich swój klub fitness.

Karol Bielecki
Piłkarz ręczny Vive Tauronu Kielce. W 2016 z kieleckim klubem został mistrzem Polski, zdobył Puchar Polski oraz wygrał Ligę Mistrzów, co jest największym sukcesem w historii polskiej, klubowej piłki ręcznej. Z reprezentacją Polski zdobył czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro i, rzucając 55 bramek, jako drugi polski piłkarz ręczny w historii, został królem strzelców turnieju. Podczas igrzysk był chorążym polskiej reprezentacji. Został sportowcem roku 2016 w województwie świętokrzyskim w 65. Plebiscycie Sportowym.

Ambasador

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Joanna Opozda
Piękna, utalentowana aktorka, związana także z modelingiem. Urodziła się w 1988 roku, obecnie mieszka w Warszawie, ale często odwiedza rodzinne miasto Busko – Zdrój. Jej kariera nabrała tempa w ostatnich latach. Zagrała w serialu „Pierwsza miłość”, a także w filmach: „Żyć nie umierać”, „Disco Polo”, „ Planeta singli”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Wzięła udział w telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami”. Pomaga charytatywnie o kiedy może zagląda w rodzinne strony.

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

W imieniu pani Joanny nagrodę odbierał jej tato - Dariusz.

Wyróżnienia:

Agnieszka Dyk
Wokalistka i autorka tekstów, śpiewa z zespołem Brat-hanki, ale pracuje też nad solowym materiałem. Pochodzi z Kakonina w gminie Bieliny. Przed wakacjami „poczęstowała” swoich słuchaczy energetycznym „Creme brulee”, w lipcu światło dzienne ujrzał jej trzeci singiel, zatytułowany „Ba Ba Ba”, zapowiadający pierwszą solową płytę świętokrzyskiej góralki. Z zespołem Brathanki w tym roku obchodzi okrągły jubileusz. Zespół jest już 15 lat na muzycznej scenie . Kiedy może zawsze wraca w rodzinne strony.

Tomasz Barański

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Choć zdecydowana większość zna go z „Tańca z Gwiazdami” to my wyróżniamy za osiągnięte sukcesy, jako instruktor tańca i choreograf. To właśnie on stworzył niepowtarzalną choreografię na odbywające się w grudniu w Krynicy Wybory Miss Polski 2016, odpowiadał też za choreografię podczas konkursu Mister Supernational. Tomasz Barański często przyjeżdża do nas na warsztaty taneczne, mieszkańcy regionu mogą uczyć się u boku mistrza.

Rolnictwo

Bertus Servaas Człowiekiem Roku 2016 w Świętokrzyskiem! Poznaj wszystkich laureatów

Leszek Wawrzyła
Zdobył zaszczytny tytuł Chłopa Roku 2016. Pan Leszek jest rolnikiem i...organistą z Sieńska w gminie Słupia Jędrzejowska. Sprawuje też mandat radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, został wybrany z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ma 37 lat, żonę Joannę i trzech synów - Karola, Miłosza i Jana. Prowadzi 15-hektarowe gospodarstwo rolne, jest absolwentem Diecezjalnego Studium Organizatorskiego w Kielcach.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 109

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nowoczesny wyzysk

Dziekujemy panie bertus za obozy pracy,w pana firmie czlowiek jest smieciem ,ale przeciez pan to wie,dopoki ten człowiek bedzie sponsorem druzyny  Vive Kielce nie chodze na mecze.Wszystkim tez to radze 

 

D
Dr grafik
W dniu 17.02.2017 o 23:38, Gość napisał:

Portal pracowników....Zmiana 2016-07-09 07:16Odnośnie tego co się stało w czwartek na pierwszej zmianie coś się paliło, czad, smród, a nam nie wolno było opuścić stanowiska pracy. Ludzi prawie nieprzytomnych zabierały karetki podobno ktoś ma poparzone płuca. Traktują nas jak w obozie czy ktoś się tym zainteresuje. Jeszcze karzą robić w soboty ciągnąć nadgodziny, bo my nie mamy dzieci, obowiązkòw.....Wiwat Król szmat.Inspekcja pracy co robi?

G
Gawron
W dniu 20.02.2017 o 09:30, kasa napisał:

Dla zainteresowanych  co nie wiedzą...w jaki sposób jest wybierany Człowiek Roku!  Zazwyczaj smsy wysyła jedynie kilka osób. Osoby te otrzymują telefony od prezesów , z których wysyłają smsy. Sam kiedyś wysłałam 20 000 smsów z 5 numerów.Przez dwa dni moja praca polegała na wysyłaniu smsów. Oczywiscie koszt pokrył moj szef. Wzamian  został Człowiekiem Roku otrzymując prawie 60 000 głosów. Jasne w jaki sposób ten pan otrzymał te nagrodę? Po prostu stać go.

zgoda , bo tak jest ,mam telefon w PLUSIE  mam  darmowe i rozmowy i ,sms,  i tak sobie  pstrykam  i pstrykam cały  dzień już  ustawiony  numer ,  odpocznę  sobie  i na drugi dzień znowu sobie  psrykam  cały  dzień ,   a potem  liczą moje  głosy , a,n,o,  wygrał  mój   ULUBIENIEC,   ZDOBYŁ   60,000 TYS GŁOSÓW , zgoda są  takie ludzie  co dostali  telef,,,i ta  grupa ludzi  robi  tak jak ja i prezes  i firma  dana  wygrywa ,  PONIALI ,,    LUDZIEEEEEEEEEEE  IDZCIE  DO  LEKARZA   JEŚLI WIERZYCIE   GŁOSOWANIE  CZY  NUMERY  TAKIE  ,  BZDURY ,BZDURY ,  

k
kasa

Dla zainteresowanych  co nie wiedzą...w jaki sposób jest wybierany Człowiek Roku! 

 

Zazwyczaj smsy wysyła jedynie kilka osób. Osoby te otrzymują telefony od prezesów , z których wysyłają smsy. Sam kiedyś wysłałam 20 000 smsów z 5 numerów.Przez dwa dni moja praca polegała na wysyłaniu smsów. Oczywiscie koszt pokrył moj szef. Wzamian  został Człowiekiem Roku otrzymując prawie 60 000 głosów.

 

Jasne w jaki sposób ten pan otrzymał te nagrodę? Po prostu stać go.

 

N
Natalia

Sytuacja jest prosta- nie chcesz byc wykorzystywany przez VIVE- nie pracuj tam, skoro to taki obóz pracy. Faktycznie w Kielcach tyle innych alternatyw i świetnych pracodawców - leć i wybieraj, przebieraj- powodzenia. Ale po co, łatwiej siedzieć, narzekać klikać syfem w internet rzucając hejtem na kogoś kto cos robi. To takie słabe, bardzo polskie i kieleckie. Zawiść aż tryska z tych syfiastych postów.

N
Natalia

Sytuacja jest prosta- nie chcesz byc wykorzystywany przez VIVE- nie pracuj tam, skoro to taki obóz pracy. Faktycznie w Kielcach tyle innych alternatyw i świetnych pracodawców - leć i wybieraj, przebieraj- powodzenia. Ale po co, łatwiej siedzieć, narzekać klikać syfem w internet rzucając hejtem na kogoś kto cos robi. To takie słabe, bardzo polskie i kieleckie. Zawiść aż tryska z tych syfiastych postów.

p
proste jak drut
W dniu 19.02.2017 o 16:52, oj dyryna u cha napisał:

Nie tylko 2 mln.Jak spaliły się te budy w Górkach Szczukowskich (wtedy zgarnął prawdziwą kasę z odszkodowania,to było coś pięknego) to miasto dało mu 200 000 bez zwrotnej pomocy.Tacy dobrzy ci nasi Radni.A jak przeciągały się remonty w Kielcach to odmówili właścicielom firm z tych rejonów zwolnienia z podatku od nieruchomości.Dlatego nie pieprzcie mi tutaj o tym Królu Szmat.Cwaniak na cwaniaku.Kielczanie w czasie nowych technologii w waszym mieście najważniejsza jest szmaciarnia.Sortowanie śmierdzących starych szmat to jest to do czego doprowadziły władze miasta.I jeszcze go nagradzają ha ha ha .Żałośni ludeczkowie,szmaciarze.

Wtedy w Górkach Szczukowskich podał ,że straty wyniosły 25 mln,zł.Hale były bez zabezpieczeń jakie powinny mieć.25 mln ,ciekawe czy ktoś policzył ile to musiałoby być ton tych szmat.

Bo myślę ,że byłoby to jakieś 20 tysięcy ton.Zmieściło się to w tych barakach?I od tego zaczął się biznes.,,Ziemia Obiecana,,

h
ha ha ha
W dniu 19.02.2017 o 17:03, Włodek napisał:

Ja pier***e jaki z ciebie jest tłuk. Konkurencja płaci ci za ten trolling? Konkursu nie wygrała szmaciarnia, wygrał go właściciel najlepszego klubu sportowego w Kielcach. Czaisz bazę czy to jest ku*** za trudne dla ciebie?  Swoją drogą Vive nie zarobiło kokosów na sortowaniu szmat tylko na wymyśleniu dosyć innowacyjnego materiału jakim jest Wootex. I brawa im za to, że zajmują się również działalnością badawczo rozwojową, chociaż szkoda, że ten dział akurat nie jest w Kielcach. Google -> Vive Innovation

Wybacz ,ale dla mnie szmaciarnia w XX wieku nie budzi podziwu.To tylko śmierdzące szmaty i nic więcej.I ich właściciel nieźle poukładany z władzami.

G
Gość
W dniu 19.02.2017 o 17:11, Włodek napisał:

Znasz pana Bertusa osobiście, że wiesz, że innych traktuje przedmiotowo? A może w Vive po prostu są patałachy w związkach zawodowych, którzy nie potrafią zadbać o załogę? Wywalczyć podwyżek?  W kopalniach w związkach zawodowych masz takich ludzi, że górnikom nic nie ruszysz, żadnej pensji, żadnego dodatku, nic. Dlaczego w Vive nie walczą o swoje? A jeśli nie ma w Vive ZZ to najwyższy czas go założyć i wziąć sprawy w swoje ręce a nie biadolić na forum. Nie wierzę, że nie pracuje w Vive nikt, kto nie wie jak to zrobić. Z jednym się z tobą zgodzę - większość ludzi na świecie jest normalna i uczciwa. Również większość tych, którzy mają fabryki i którzy dostają nagrody za działalność na rzecz innych.

Wzruszyłem się.No święty człowiek.On nie ma żadnej fabryki.Ma szmaciarnie.I tylko tyle.A w tej szmaciarni tyrają ludzie jak w dziewiętnastym wieku.

m
mmmm

swoich znajomych na pewno nie traktuje przedmiotowo dlatego tego możesz nie odczuwać Włodku, Ciebie pewnie Bert traktuje bardzo dobrze, ogólnie na pokaz to serdeczny miły człowiek, może incognito pojawiłbyś sie na lini sortowniczej to byś inaczej to zobaczył , jednak z jakiegoś powodu tyle złych wpisów się tu znalazło, może facet robi się na filantropa i zbawcę Kielc a jest po prostu twardym bezlitosnym biznesmenem? niestety tacy ludzie słabo interesują się "gminem" ale mają sukcesy w biznesie

 


Znasz pana Bertusa osobiście, że wiesz, że innych traktuje przedmiotowo?

 

A może w Vive po prostu są patałachy w związkach zawodowych, którzy nie potrafią zadbać o załogę? Wywalczyć podwyżek? 

 

W kopalniach w związkach zawodowych masz takich ludzi, że górnikom nic nie ruszysz, żadnej pensji, żadnego dodatku, nic.

 

Dlaczego w Vive nie walczą o swoje?

 

A jeśli nie ma w Vive ZZ to najwyższy czas go założyć i wziąć sprawy w swoje ręce a nie biadolić na forum. Nie wierzę, że nie pracuje w Vive nikt, kto nie wie jak to zrobić.

 

Z jednym się z tobą zgodzę - większość ludzi na świecie jest normalna i uczciwa. Również większość tych, którzy mają fabryki i którzy dostają nagrody za działalność na rzecz innych.

W
Włodek
W dniu 19.02.2017 o 16:52, mmmm napisał:

bo kolego nie każdy ma tyle samozaparcia i desperacji w sobie aby oszukiwać wyzyskiwać mataczyć lawirować w przepisach, wieksza część ludzi jest normalna i uczciwa dlatego ludzmi roku zostają jednostki zmotywowane i zdeterminowane na sukces, którzy innych ludzi traktują przedmiotowo

 

Znasz pana Bertusa osobiście, że wiesz, że innych traktuje przedmiotowo?

 

A może w Vive po prostu są patałachy w związkach zawodowych, którzy nie potrafią zadbać o załogę? Wywalczyć podwyżek? 

 

W kopalniach w związkach zawodowych masz takich ludzi, że górnikom nic nie ruszysz, żadnej pensji, żadnego dodatku, nic.

 

Dlaczego w Vive nie walczą o swoje?

 

A jeśli nie ma w Vive ZZ to najwyższy czas go założyć i wziąć sprawy w swoje ręce a nie biadolić na forum. Nie wierzę, że nie pracuje w Vive nikt, kto nie wie jak to zrobić.

 

Z jednym się z tobą zgodzę - większość ludzi na świecie jest normalna i uczciwa. Również większość tych, którzy mają fabryki i którzy dostają nagrody za działalność na rzecz innych.

W
Włodek
W dniu 19.02.2017 o 14:23, ha ha ha napisał:

konkurs wygrywa sortownia szmat.Tutaj jest tragedia.Rozumiesz już?Szmaciarnia i nic więcej.

Ja pier***e jaki z ciebie jest tłuk. Konkurencja płaci ci za ten trolling? Konkursu nie wygrała szmaciarnia, wygrał go właściciel najlepszego klubu sportowego w Kielcach. Czaisz bazę czy to jest ku*** za trudne dla ciebie? 

 

Swoją drogą Vive nie zarobiło kokosów na sortowaniu szmat tylko na wymyśleniu dosyć innowacyjnego materiału jakim jest Wootex. I brawa im za to, że zajmują się również działalnością badawczo rozwojową, chociaż szkoda, że ten dział akurat nie jest w Kielcach.

 

Google -> Vive Innovation

G
Gość
W dniu 19.02.2017 o 16:36, bezstronna napisał:

Nie ma to jak błyszczeć inteligencją i taktem...Dzięki temu, że się stamtąd zwolnilam nie muszę gotować obiadów.

A jak tam pracowałaś to obiady musiałaś gotować?Blondi coś ci się popieprzyło w tym wywodzie.Rodzinka znowu broni szmaciarni?Poziom wypowiedzi by się zgadzał.Ha ha ha

o
oj dyryna u cha
W dniu 19.02.2017 o 16:01, Gość napisał:

Nie każdy ma rodzine w psl by zmieniac prace jak rekawiczki. Hejt nie bierze sie z niczego. Ludzi boli, że ktoś kto nie dba o swoich pracowników i ma ich głęboko w d... zostaje tak wyróżnioniy. Ciekawe ilu jego rodaków w jego kraju podjeło by u niego prace na tych warunkach co w PL. Nie nauczyli go w holandii, ze najwieksza wartością dla przedsiębiorstwa jest pracownik, zadowolony pracownik. Za te 2 miliony radni powinni zostac rozliczeni, ktoś kto ma grube miliony dostaje 2 bo chce i mu potrzebne:-) a ci daja jak swoje. Porażka.

Nie tylko 2 mln.Jak spaliły się te budy w Górkach Szczukowskich (wtedy zgarnął prawdziwą kasę z odszkodowania,to było coś pięknego) to miasto dało mu 200 000 bez zwrotnej pomocy.Tacy dobrzy ci nasi Radni.A jak przeciągały się remonty w Kielcach to odmówili właścicielom firm z tych rejonów zwolnienia z podatku od nieruchomości.Dlatego nie pieprzcie mi tutaj o tym Królu Szmat.Cwaniak na cwaniaku.Kielczanie w czasie nowych technologii w waszym mieście najważniejsza jest szmaciarnia.Sortowanie śmierdzących starych szmat to jest to do czego doprowadziły władze miasta.I jeszcze go nagradzają ha ha ha .Żałośni ludeczkowie,szmaciarze.

m
mmmm

bo kolego nie każdy ma tyle samozaparcia i desperacji w sobie aby oszukiwać wyzyskiwać mataczyć lawirować w przepisach, wieksza część ludzi jest normalna i uczciwa dlatego ludzmi roku zostają jednostki zmotywowane i zdeterminowane na sukces, którzy innych ludzi traktują przedmiotowo

W dniu 19.02.2017 o 10:58, Włodek napisał:

Tak tu ludzie hejtują i psioczą na Vive, no z czego to wynika. Z głupoty! Jak ktoś jest deb***em i nadaje się jedynie do pracy przy taśmie i na hali produkcyjnej, to niech nie oczekuje, że będzie miał pieniądze na ajphona, samochód i własne mieszkanie. Ma go być stać, żeby zjadł i pracował kolejny dzień. I nic więcej. Zawsze tak było w historii, głupek pracował na rzecz mądrego. Smiejecie się, że sortownia szmat to czemu żaden z tych krzyczących nie założył własnej sortowni? Kredyty w bankach czekają, tylko brać, zakładać firmę, szanować każdego i zostać milionerem. Taki jest kapitalizm. Przecież chcieliście.  To się zdecydujcie. Chcecie komunizm, żeby każdy robol miał kasę i dom, czy chcecie kapitalizm gdzie kasę mają tylko mądrzy i zaradni?

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3