Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022. Anna i Konrad Grochal z najważniejszym tytułem. Oto wszyscy laureaci

Marzena Ślusarz
Marzena Ślusarz
Pierwsze miejsce i honorowy tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w wojewódzkie świętokrzyskim zdobyli Anna i Konrad Grochal z Błogoszowa w gminie Oksa, w powiecie jędrzejowskim. Wraz z laureatami na zdjęciu od lewej Tadeusz Jakubowski, dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach, Dariusz Balcerak, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych AGRO Ubezpieczenia, Michał Molenda, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Jędrzejowie, Elżbieta Kwiecień – Ząbek, zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz Jarosław Ziemniak, zastępca Dyrektora ds. świadczeń w kieleckim KRUSie.
Pierwsze miejsce i honorowy tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w wojewódzkie świętokrzyskim zdobyli Anna i Konrad Grochal z Błogoszowa w gminie Oksa, w powiecie jędrzejowskim. Wraz z laureatami na zdjęciu od lewej Tadeusz Jakubowski, dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach, Dariusz Balcerak, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych AGRO Ubezpieczenia, Michał Molenda, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Jędrzejowie, Elżbieta Kwiecień – Ząbek, zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz Jarosław Ziemniak, zastępca Dyrektora ds. świadczeń w kieleckim KRUSie. KRUS Kielce
Udostępnij:
Anna i Konrad Grochal z Błogoszowa, w gminie Oksa, w powiecie jędrzejowskim zwyciężyli w XIX wojewódzkiej edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Wraz z wszystkimi laureatami zostali nagrodzeni podczas gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022. Oto laureaci w Świętokrzyskiem

W niedzielę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach miało miejsce podsumowanie XIX wojewódzkiej edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". - Organizacja Konkursu jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Jego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Cieszymy się, że po raz kolejny udało się nam zaangażować do udziału w przedsięwzięciu liczne grono rolników - mówi Tadeusz Jakubowski, dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. - W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 47 gospodarstw rolnych. Gratuluję wszystkim dbałości o swoje miejsce pracy, a w szczególności laureatom.

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022. Anna i Konrad Grochal z najważniejszym tytułem w Świętokrzyskiem

Pierwsze miejsce i honorowy tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w wojewódzkie świętokrzyskim zdobyli Anna i Konrad Grochal z Błogoszowa w gminie Oksa, w powiecie jędrzejowskim. Wspólnie dbają o gospodarstwo rolne o powierzchni około 60 hektarów. Prowadzona jest tu produkcja mieszana - uprawa zbóż, zielonek i kukurydzy oraz hodowane jest bydło mleczne - około 130 sztuk. Na terenie gospodarstwa znajduje się dom, garaże, w których utrzymywane są ciągniki i maszyny rolnicze oraz nowoczesna obora. Państwo Grochalowie otrzymali czek o wartości 2000 złotych, którego fundatorem był Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz voucher o wartości 1 500 złotych od Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych AGRO Ubezpieczenia.

Drugie miejsce zajęli Krzysztof Baran i Ewa Ciesielska - Baran z powiatu kazimierskiego, którzy prowadzą gospodarstwo o wielkości 43,97 hektara (łącznie z dzierżawami 90 ha). Skupiają się na produkcji roślinnej, wiodącą uprawą jest pszenica, a rosną tu też rzepak, buraki cukrowe oraz ziemniaki. Gospodarstwo jest wyposażone w cztery ciągniki rolnicze, kombajn zbożowy oraz kombajn ziemniaczany, a także wszystkie podstawowe maszyny. Stosowane są tu innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa podczas pracy, takie, jak kamery czy systemy monitorujące. Pan Krzysztof wykorzystuje swoje wykształcenie automatyka, które jest jednocześnie jego pasją do przebudowywania i dostosowywania maszyn i urządzeń do wymogów. Państwo Baran otrzymali nagrodę o wartości 1 500 złotych, ufundowaną przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz voucher o wartości 1 000 złotych z Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych AGRO Ubezpieczenia.

Na trzecim miejscu podium stanęli Katarzyna i Krzysztof Łapot z Włoszczowy. Prowadzą gospodarstwo o powierzchni
20,30 hektara, ukierunkowane na produkcję roślinną (zboża, trawy, kukurydza) oraz zwierzęcą (60 sztuk bydła). Gospodarstwo wyposażone jest we wszelkie potrzebne maszyny, w tym trzy ciągniki rolnicze, kosiarkę rotacyjną, rozrzutnik, przyczepy, agregat uprawowy, rozsiewacz, prasę, ładowacz, paszowóz, opryskiwacz, pług obrotowy, kombajn zbożowy. W gospodarstwie rolnym pracują 3 osoby. Państwo Łapot otrzymali nagrodę o wartości 1500 złotych, ufundowaną przez Państwową Inspekcję Pracy oraz voucher o wartości 800 złotych od Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych AGRO Ubezpieczenia.

Czwarte miejsce zdobył Grzegorz Skurski z powiatu sandomierskiego. Jest właścicielem gospodarstwa położonego w miejscowości Śniekozy, specjalizuje się w uprawie zbóż oraz papryki w 32 ogrzewanych tunelach. W tunelach stosowane jest kropelkowe nawadnianie roślin. Gospodarstwo posiada nowoczesny garaż na maszyny i dobrze utwardzoną drogę komunikacyjną. Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesny sprzęt i maszyny. Pan Grzegorz otrzymał nagrodę o wartości 1500 złotych ufundowaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Kielcach.

Piąte miejsce zajęli Dorota i Stanisław Przęzak z Jakubowic w gminie Działoszyce w powiecie pińczowskim. Ich gospodarstwo liczy 28 hektarów, zajmują się hodowlą bydła i świń oraz produkcją roślinną. Na areale uprawiają kukurydzę na ziarno, rzepak i zboża ozime. Gospodarstwo wyposażone jest w bogaty park maszynowy, instalacje fotowoltaiczną oraz solary. Na terenie gospodarstwa znajdują się 22 zbiorniki na zboże - silosy. Jest tu staw rybny. Gospodarz w wolnych chwilach zajmuje się pszczołami, ma 25 uli, z których corocznie zbiera około 400-500 litrów miodu. Państwo Przęzak otrzymali nagrodę o wartości 1000 złotych ufundowaną przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Na szóstym miejscu ulokował się Jerzy Głąb z Kobylan pod Opatowem. Rolnik posiada gospodarstwo o powierzchni 15,21 hektara. Zajmuje się hodowlą bydła mlecznego - utrzymuje około 18 krów i 16 jałówek. Na areale uprawia głównie zboża, kukurydzę, koniczynę. Gospodarstwo jest zmechanizowane, wyposażone w kombajn zbożowy, ciągnik rolniczy oraz podstawowe sprzęty współpracujące. W pracach wspiera go żona, Zdzisława. Pan Jerzy jest prezesem i aktywnym druhem miejscowej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Otrzymywał nagrodę o wartości 500 złotych, a jej fundatorem była Świętokrzyska Izba Rolnicza.

Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali:
z powiatu buskiego:

 • Jacek Marcjan z gminy Gnojno,
 • Jolanta Lasak z gminy Wiślica,
 • Natalia Nowak z gminy Solec Zdrój,

z powiatu jędrzejowskiego:

 • Łukasz Piekara z gminy Nagłowice,
 • Piotr Ulżyk z gminy Oksa,

z powiatu kazimierskiego:

 • Anna i Grzegorz Sieradzy z gminy Czarnocin

z powiatu opatowskiego

 • Hubert Wrzesień z gminy Lipnik,
 • Mariusz Działowski z gminy Wojciechowice,

z powiatu kieleckiego:

 • Elżbieta Bozowska z gminy Bieliny,
 • Henryk Góźdź z gminy Nowa Słupia,

z powiatu koneckiego:

 • Janusz Gola z gminy Mniów

z powiatu sandomierskiego:

 • Maciej Siudak z gminy Samborzec,
 • Zbigniew Mroziński z gminy Łoniów,

z powiatu starachowickiego:

 • Anna Pocheć z gminy Pawłów,
 • Beata Zięba z gminy Pawłów,
 • Grzegorz Jagiełło z gminy Pawłów

z powiatu włoszczowskiego:

 • Szczepan Szczerba z gminy Moskorzew

Wyróżnienia przyznane przez Wojewódzką Komisję Konkursową Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022 otrzymali:

 1. Anna i Kazimierz Zarzyccy z powiatu buskiego - otrzymali nagrodę ufundowaną przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego;
 2. Dariusz Rak z powiatu kieleckiego - otrzymał nagrodę ufundowaną przez Starostę Kieleckiego
 3. Karol Mazur z powiatu koneckiego - otrzymał nagrodę ufundowaną przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
 4. Stanisław Żyła z powiatu staszowskiego,
 5. Wiesław Ołubiec z powiatu ostrowieckiego,
 6. Jerzy Wojteczek z powiatu starachowickiego

Konkurs został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W etapie wojewódzkim Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach otrzymała wsparcie od: Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Starosty Kieleckiego, Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, a partnerem wydarzenia było Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych AGRO Ubezpieczenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Polscy strażacy znów w akcji. Pomogą Francuzom gasić pożary

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie