Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach jest najnowocześniejsza...

  Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach jest najnowocześniejsza w Polsce! Zobacz jej wnętrza [WIDEO, zdjęcia]

  Piotr BURDA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Do tej pory zachwycaliśmy się zewnętrznym wyglądem nowej Biblioteki Uniwersyteckiej. Prawdziwe skarby kryją się w środku.
  [galeria_glowna]

  Kończą się już prace wewnątrz budynku nowej Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego mieszczącej się w Kampusie Uniwersyteckim przy ulicy Świętokrzyskiej. Przeniesiono już tam 600 tysięcy woluminów i umieszczono je na 14 kilometrach półek. - Studenci będą mogli korzystać z biblioteki już od 1 października, a oficjalne otwarcie odbędzie się 10 października - informuje Karolina Wicha z Biblioteki Uniwersyteckiej. Otwarcie połączone będzie z inauguracją Festiwalu Nauki.

  W tej chwili kończy się opisywane książek i czasopism. Testowane są też urządzenia. Jednym z nich jest ekologiczne ksero, które kopiuje strony bezpośrednio na pendrive, bez użycia papieru. Na każdym z trzech pięter biblioteki jest takie urządzenie. W bibliotece znajdują się też urządzenia samopożyczające książki. Działają podobnie do bankomatu. - Student wkłada swoją kartę biblioteczną i podsuwa pod skaner książkę, którą zamierza pożyczyć. Nie musi ustawiać się w kolejce do wypożyczalni - wyjaśnia Karolina Wicha. Przed wejściem do biblioteki działa już wrzutnia, do której można oddawać książki także w czasie, gdy biblioteka będzie nieczynna. W pracowni dla osób niepełnosprawnych są już specjalne komputery, powiększalniki ekranowe i drukarka brajlowska. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na bibliotecznych gości. Niemal w każdym z pomieszczeń bibliotecznych są nowoczesne stoiska multimedialne.

  Więcej o wyposażeniu nowej Biblioteki Uniwersyteckiej wkrótce w "Echu Dnia".

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo