Bieg imienia "Ponurego" na Wykusie. Biegło 50 policjantów [ZDJECIA]

Michał Kolera
Ponad 50 policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych garnizonu świętokrzyskiego wzięło udział w „Biegu im. płk. Jana Piwnika Ponurego”, który odbył się w leśnym terenie w okolicach polany „Wykus”. O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach uczestnicy rywalizowali na dystansie mierzącym nieco ponad 11 kilometrów, wszystko po to by uczcić jubileusz 100-lecia powołania Policji Państwowej.CZYTAJ TEŻ: CZYTAJ TEŻ: Odznaka "Ponurego" dla policjanta z BuskaW klasyfikacji kobiet na podium stanęły panie z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Pierwsze miejsce zajęła st. post. Wioletta Jaśkowska z czasem 52:01, na drugim miejscu znalazła się Monika Gruszczyńska – pracownik cywilny, a trzecie miejsce zajęła sierż. szt. Joanna Miernik.Wśród mężczyzn najszybszym biegaczem okazał się sierż. szt. Kamil Czarnecki ze skarżyskiej komendy z czasem 43:36. Na drugim miejscu uplasował się sierż. szt. Michał Kołomański z kieleckiego oddziału prewencji z czasem 43:47, natomiast na ostatnim miejscu podium stanął policjant ostrowieckiej jednostki st. sierż. Norbert Łojek, który również pokonał barierę 50 minut z 3-sekundowym zapasem. policja