Bieg o Laur Brzezin z nowym rekordem

ELLE
Podczas Biegu o Laur Brzezin, który odbył się w niedzielę, 23 lipca, w gminie Morawica, padły nowe rekordy. W tym roku najszybszy w kategorii open spośród ponad stu zawodników był Andrzej Starżyński z Klimontowa.

ZOBACZ: TOP SPORTOWY24 -najnowsze newsy i plotki ze świata sportu

(Źródło:vivi24)

Na dystansie 7 kilometrów uzyskał czas 22 minuty 36 sekund, a jednocześnie poprawił swój wynik z ubiegłego roku o 11 sekund. Po Laur Brzezin sięgnął po raz drugi z rzędu, zdobywając nagrodę główną w postaci tabletu. Jak podkreślał po zakończonym biegu, trasa była bardzo wymagająca.

- Biegła przez dosyć trudny teren, a żeby ją pokonać trzeba było wykazać się nie lada sprawnością i tężyzną fizyczną – przyznał Andrzej Starżyński.

Miejsce drugie w kategorii open zajął Damian Kłoda z miejscowości Kłoda, a na miejscu trzecim uplasował się Dawid Kubiec ze Starachowic. Po raz pierwszy w tym roku wręczono też Laur Brzezin w kategorii "Mieszkaniec Miasta i Gminy Morawica", a zdobył go Łukasz Zawadzki z Obic, który na metę przybiegł w czasie 27 minut 37 sekund, plasując się w klasyfikacji generalnej na miejscu dziewiątym. Drugi w tej kategorii był Robert Prokopiuk z Piasecznej Górki, a trzeci Tomasz Domagała z Bilczy, radny miejscowości. W kategorii do lat osiemnastu pierwsze miejsce zdobył Michał Chrzęszczyk z Łącznej. Miejsce drugie - Łukasz Łakomiec z miejscowości Jęgrzna, a trzecie Dominik Słowiński z Brzezin. Najlepszą kobietą okazała się być Łucja Wiktorowicz z Opoczna. Kolejna była Anna Żółtak z Buska-Zdroju, a podium zamknęła Aneta Grudzińska również z Buska-Zdroju.

Laur Brzezin tradycyjnie już został namalowany na brzozowej desce przez lokalną artystkę, Agatę Kurdek. Dystans 7 kilometrów odzwierciedlał rzeczywistą długość Brzezin.