Bieg Tropem Wilczym w Ostrowcu z udziałem wojska. Będzie...

  Bieg Tropem Wilczym w Ostrowcu z udziałem wojska. Będzie pokaz sprzętu i wyszkolenia [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Bieg Tropem Wilczym w Ostrowcu z udziałem wojska. Będzie pokaz sprzętu i wyszkolenia [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Starostwo Powiatowe

  Bieg Tropem Wilczym, pamięci Żołnierzy Wyklętych, wzbogacony pokazami wojskowymi, zostanie zorganizowany w niedzielę, 3 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Szkoła Mistrzów”, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
  Bieg Tropem Wilczym organizowany jest co roku, w całej Polsce przez Fundację Wolność i Demokracja, dla uczczenia Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. W tym roku poświęcony jest lokalnym bohaterom. W powiecie ostrowieckim wspominany będzie Antoni Heda pseudonim „Szary”, żołnierz Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, dowódca akcji rozbicia więzień w Starachowicach i Kielcach, więzień stalinowski, Honorowy Obywatel Ostrowca Świętokrzyskiego.

  - Uczestnicy biegu będą rywalizować na dwóch dystansach- 10 kilometrów oraz symbolicznym na 1963 metrów, bo w tym właśnie roku został zabity ostatni z Żołnierzy Wyklętych – mówi Monika Garbacka, prezes Stowarzyszenia „Szkoła Mistrzów”.
  Na razie zgłosiło się około 100 osób, ale zapisy jeszcze trwają. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej oraz profilu facebookowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W pakiecie startowym znajdą się koszulka z wizerunkiem Antoniego Hedy „Szarego”, chip z pomiarem czasu oraz medal.

  Bieg Tropem Wilczym rozpocznie się o godzinie 12. Jego trasa jest wyznaczana w lasach otaczających ośrodek Gutwin w Ostrowcu i przebiega przez Jeleniec, czyli miejsce jednej z potyczek partyzantów z Niemcami.

  W organizację przedsięwzięcia włączył się senator Jarosław Rusiecki, który jest przewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej. To na jego zaproszenie, do Ostrowca przyjadą żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach i kompanii regulacji ruchu z Niska, żołnierze z Sandomierza, leśnicy oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Dowódcy tych formacji, zapowiadają ciekawe pokazy sprzętu, wyszkolenia i umiejętności mundurowych.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz. Prezes PiS nagrany. Czy ta afera pogrąży rząd?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce