Biegacze i chodziarze rozpoczęli sezon w Ostrowcu. Trwa „MosirGutwinRun 2021” (ZDJĘCIA)

Anna Śledzińska
W niedzielę, 23 maja, w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowany został cykl imprez biegowych „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty”. W pierwszej rundzie najszybsi okazali się Sylwester Lepiarz z Wronowa w gminie Waśniów i ostrowczanka Dominika Łukasiewicz. Zwyciężyli na obu dystansach, robiąc pierwszy krok do obrony tytułów Super GutWinnera, wywalczonych w ubiegłym roku.

W biegu na około 10 kilometrów czyli ćwiartce maratonu, wzięło udział 91 osób, w biegu na około 5 kilometrów (ćwiartka półmaratonu)- 141 osób. W marszu nordic walking wystartowało 78 osób. Po rocznej przerwie do programu imprezy wróciły biegi dla dzieci, a na starcie stanęło około 30 najmłodszych adeptów biegania.

W biegu na najdłuższym dystansie Sylwester Lepiarz nie miał sobie równych, pozostawiając rywali daleko z tyłu. Ukończył swoją próbę po 35 minutach i 10 sekundach, wyprzedzając kolejnego na mecie Michała Jagieło (Lubienia) o ponad 5 minut (40:36). Jako trzeci finiszował ostrowczanin Konrad Sulik (41:38). Wśród kobiet najlepsza okazała się Dominika Łukasiewicz (45:33), przed innymi ostrowczankami – Justyną Słowik (52:52) i Urszulą Sokół (53:29).

W biegu na krótszym dystansie Sylwestrowi Lepiarzowi (17:10) „po piętach” próbował deptać ostrowczanin Rafał Gontarczyk, ale ostatecznie przybiegł na metę 20 sekund po zwycięzcy (17:30). Na trzecim miejscu finiszował Rafał Lewocha (18:58), który do Ostrowca przyjechał z miejscowości Jastrząb w powiecie szydłowieckim. Wśród kobiet najszybsza na mecie Dominika Łukasiewicz uzyskała czas 21:54 i wyprzedziła Kingę Jagieło - 23:44 oraz ostrowczankę Kingę Myśliwską (25:34).

Rekordową liczbę startujących odnotowano w marszu nordic walking, który również rozgrywany był na dystansie około 5274 metrów. Z kijkami trasę pierwszej w tym roku ćwiartki do półmaratonu pokonało aż 78 osób, a najszybciej na mecie zameldowali się ostrowczanie Remigiusz Woźniak (najlepszy w ubiegłym roku) - 38:09 oraz Aneta Rogala - 38:24.

W biegu dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie 1000 metrów (jedyny, w którym prowadzona była rywalizacja dla najmłodszych) zwyciężyli Maksymilian Bogucki, przed Olkiem Jagiełło i Kacprem Kaczmarzykiem wśród chłopców oraz Gabrysia Heba, przed Amelią Donoch i Kają Artykiewicz wśród dziewcząt.

Patronami IX MosirGutwinRun 2021 są Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Partnerami są RFID Solutions - producent Systemu Pomiaru Czasu Gepard, Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja DaGrasso, Depil Concept, Agencja Reklamowa KreoGraf, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sala Zabaw MimiTorek, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa. Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

Druga runda cyklu „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty” odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca.