Biegacze z Rudnika nagrodzeni. Mieli się czym pochwalić

Dorota Kułaga
Pamiątkowe zdjęcie zawodników, trenerów i działaczy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik przed Urzędem Gminy w Brodach. Archiwum prywatne
W Urzędzie Gminy w Brodach odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu zawodników Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Frekwencja dopisała. Oprócz włodarzy gminy, w spotkaniu wzięli udział działacze klubu, trenerzy i lekkoatleci. W tym gronie byli ci najbardziej utytułowani, mistrzowie Polski i członkowie kadry narodowej juniorów - Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski.

- To był dla nas bardzo dobry rok. Razem zajęliśmy ponad 421 miejsc na podium. W sumie 140 razy wywalczyliśmy pierwsze miejsce, 128 razy drugie miejsce, a 153 razy trzecie - mówił Sylwester Dudek, prezes i trener Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Korzystając z okazji podziękował też za pomoc włodarzom gminy i sponsorom wspierającym klub. -Bez Waszej pomocy nie byłoby tych sukcesów - podkreślił Sylwester Dudek.

Jeśli chodzi o najważniejsze starty, to Mateusz Borkowski zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szwecji. Na mistrzostwach Polski w Białej-Podlaskiej Agnieszka Filipowska zwyciężyła w biegu na 3000 metrów, a Mateusz Borkowski triumfował na 800 metrów. Do tego należy dodać medale w mistrzostwach województwa.

Ponadto Agnieszka Filipowska reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w biegach przełajowych - zajęła 56 miejsce w gronie 80 zawodniczek.

Zawodnicy z Rudnika rywalizowali także w biegach górskich. Na mistrzostwach Polski w Ustrzykach Dolnych drugie miejsce zajął Krystian Ślifierz, na drugiej pozycji uplasował się także Dawid Bilski. Nasi biegacze wygrywali też biegi za granicą.