Biegacze z Rudnika nie zwalniają tempa

dor
Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik z dobrej strony pokazali się w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych, które odbyły się w Tokarni koło Chęcin. Zajmowali miejsca na podium. Z lewej w górnym rzędzie prezes klubu Sylwester Dudek. Archiwum klubu
Trwa dobra seria lekkoatletów Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

Lilia Fiskowicz wygrała Sądecką Dychę
Kilkoro lekkoatletów tego klubu z powodzeniem rywalizowało w biegu Sądecka Dycha NEWADU, którego trasa - jak nazwa wskazuje - wynosiła 10 kilometrów. Zawody odbyły się w Nowym Sączu.

Pierwsze miejsce w kategorii open zajęła Lilia Fiskowicz, trzecie Olesia Didovodiuk, czwarte Olesia Smołczenko. W rywalizacji mężczyzn kategorię open wygrał Dimitr Didovodiuk, drugi był Sergiej Okseniuk.

Rywalizowali też biegacze z Anglii, Czech i Mołdawii
W kategorii kobiet 16-19 lat na drugiej pozycji sklasyfiko-wana została Natalia Kwiecień, a w kategorii 30 lat zwyciężył Sergiej Fiskowicz. W Nowym Sączu wystartowało 300 sportow-ców, między innymi z takich krajów, jak Polska, Anglia, Mołdawia, Słowacja, Czechy, Ukraina.

Agnieszka Matysek znowu najlepsza
Zawodnicy z Rudnika rywalizowali także w Biegu na Górę Cergową - Dukle. W biegu głównym na dystansie 6 kilometrów zwyciężyła Agnieszka Matysek. W kategorii mężczyzn triumfo-wał Daniel Wosik. To było jej drugie zwycięstwo w kategorii open w ostatnio rozegranych biegach.

W przełajach również stawali na podium
Udany był także start zawodników Ludowego Klubu Biegacza Rudnik w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych Zrzeczenia Ludowych Zespołów Sportowych. Gospodarzem była Tokarnia koło Chęcin.
W zawodach wystartowało 700 zawodników, w śród nich 19 przedstawiciel Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Kilkoro z nich zajęło miejsca na podium.

- Cieszy dobra dyspozycja naszych biegaczy, zarówno tych najmłodszych, którzy rywalizowali w przełajach pod Chęcinami, jak i tych bardziej doświadczonych. Agnieszka Matysek, Lilia Fiskowicz i Dimitr Didovodiuk po raz kolejny w ostatnich tygodniach okazali się najlepsi w kategorii open - z zadowoleniem mówił Sylwester Dudek, prezes i trener Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

Wyniki mistrzostw województwa w biegach przełajowych: kategoria juniorek, bieg na dystansie 1500 metrów: 1. Natalia Kwiecień, 2. Maja Dyoniziak, 3. Patrycja Walkiewicz. LKB zajął w tej kategorii pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej; gim-nazja, dystans 2000 metrów: 3. Batrosz Bernaciak, 7. Filip Pa-prot; bieg na 1000 metrów: 3. Jakub Ciemienga, 4. Monika Bo-nio, 22. Alicja Karwacka, 28. Martyna Turek, 30. Karolina Wal-kiewicz; bieg na 1500 metrów: 3. Paula Kosmala, 7. Wiktoria Kwarciak; szkoły podstawowe: bieg na 1000 metrów: 2. Krystian Ślifierz, 18. Dariusz Sikora; bieg na dystansie 800 metrów: 7. Pola Imielińska, 10. Katarzyna Zarychta, 16. Zuzanna Pająk; 7. Kacper Ślifierz.