Biegacze z Rudnika zajęli miejsca na podium na ważnych zawodach

Dorota Kułaga
Trener Sylwester Dudek (z prawej) ze swoimi podopiecznymi po biegach w Mielcu. 12 osób z Rudnika zajęło miejsca na podium. Dorota Kułaga
Kilka udanych startów zapisali na swoim koncie w ostatnich tygodniach zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

Kilka miejsc na podium wywalczyli w 7. Memoriale Krzysztofa Wolińskiego, który odbył się w Skarżysku- Kamiennej. Rywalizowało w nim 16 zawodników z Rudnika.

W biegu na 300 metrów trzecie miejsce zajęła Pola Januszewska, na 400 metrów drugi był Krystian Ślifierz. Na dystansie 800 metrów triumfował Jakub Ciemienga, a na drugiej pozycji sklasyfikowany został Filip Paprot.

Ponadto trzecia na 800 metrów była Natalia Kwiecień, drugi na 1000 metrów Bartosz Bernaciak, a trzeci na 1000 metrów Dawid Bilski. Z dobrej strony na tych zawodach pokazała się także Maja Dyoniziak, która była druga na 3000 metrów. Jedną pozycję za nią uplasowała się Patrycja Walkiewicz.

W biegu na 10 kilometrów wystartowała Agnieszka Maty-sek - zajęła trzecie miejsce w kategorii K-35. Na tym samym dystansie rywalizował także Sylwester Dudek, prezes i trener klubu z Rudnika. Zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M-50. W tej samej grupie trzeci był Krzysztof Soból. -Wypadliśmy bardzo dobrze. 12 osób z naszego klubu stanęło na podium, a w zawodach rywalizowało ponad 400 biegaczy - powiedział Sylwester Dudek.

Reprezentanci klubu z Rudnika - w sumie sześć osób - startowali również w 21. Ulicznym Biegu - Dni Mielca. W biegu na 500 metrów triumfował Krystian Ślifierz. Drugi na 600 metrów był Jakub Ciemienga, trzeci na 800 metrów Dawid Bilski, czwarty na 1400 metrów Bartosz Bernaciak, siódma na tym samym dystansie Paula Kosmala. W biegu na 3000 metrów na czwartej pozycji w kategorii M-50 sklasyfikowany został Sylwester Dudek.

Zawodnicy z Rudnika dobrze wypadli także w 4. Biegu Mania Biegania w Starachowicach. Na dystansie 8 kilometrów rywalizowało ponad 200 zawodników, w tym 8 z LKB Rudnik. Pierwsze miejsce w kategorii open zajęła Lilia Fiskowicz, trzecia była Agnieszka Matysek. Na drugiej pozycji w kategorii K-35 sklasyfikowana została Natalia Kwiecień. Drugi w biegu open był Siergiej Fiskowicz, drugi w kategorii M-20 Piotr Jaśtal, trzeci w M-30 Daniel Wosik. Ponadto w kategorii M-50 triumfował Sylwester Dudek, a drugi był Krzysztof Soból.