Biegam Bo Muszę ma już cztery lata. W jubileuszu...

  Biegam Bo Muszę ma już cztery lata. W jubileuszu uczestniczył Bogdan Wenta

  Dorota Kułaga

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Biegam Bo Muszę ma już cztery lata. W jubileuszu uczestniczył Bogdan Wenta
  1/26
  przejdź do galerii

  ©Dorota Kułaga

  Bogdan Wenta razem z żoną Iwoną w sobotę uczestniczył w jubileuszowym biegu w Kielcach. Odbył się z okazji czwartych urodzin Biegam Bo Muszę.
  Wszystko zaczęło się, gdy Bogdan Wenta był trenerem Vive Kielce. -Pamiętam, było bardzo zimno, leżał śnieg. Pracowałem w Vive, ale postanowiłem się przyłączyć do tej akcji, przede wszystkim dla swojego zdrowia. Powstała fajna anegdota. Bo rzeczywiście w te zimne niedzielne poranki, po meczach Vive, przyjść i biegać, to było dla mnie wyzwanie. Ale żona pilnowała, żebym tu przychodził. Wyciągała mnie rano z domu. I stąd wzięła się nazwa - Biegam Bo Muszę - z uśmiechem opowiadał były ceniony trener polskiej reprezentacji i Vive, a obecnie europoseł.

  Do biegania zachęcili też syna Tomka, który przez pewien czas w Kielcach trenował karate. -Syn studiuje medycynę, ale cały czas biega. Zrozumiał, że po stresie związanym z egzaminami, kolokwiami dzięki bieganiu można się dobrze odbudować - dodał Bogdan Wenta. W ramach akcji Biegam Bo Muszę zebrała się ciekawa grupa ludzi. -Fajnie jest przyjść, pobiegać, aktywnie spędzić czas. A przy tym pogadać, bo nawiązały się tu fajne znajomości, przyjaźnie - podkreślił.

  W sumie w ramach akcji Biegam Bo Muszę wzięło udział już około 120 osób. 30-40 z nich regularnie uczestniczy w niedzielnym bieganiu. Od początku w tym gronie jest Marek Kozyra z psem Kajtkiem, a od roku były poseł Jan Cedzyński.

  -Pamiętam nasze początki cztery lata temu. Spotkaliśmy się w domu u Iwony i Bogdana. I razem przybiegliśmy do lasu, żeby się poruszać. Od tego jednego niedzielnego biegania ta akcja rozwinęła nam się do takiej dużej grupy, z czego bardzo się cieszymy - mówił nam w sobotę, podczas jubileuszowej imprezy, Bartłomiej Kozłowski, jeden z pomysłodawców tej akcji. Było wspólne ognisko i wróżby andrzejkowe

  Na jubileuszowy sobotni bieg, którego trasa liczyła 15 kilometrów, organizatorzy przygotowali kilka atrakcji. Na 10 kilometrze było wspólne ognisko. Były także słodki poczęstunek oraz wróżby andrzejkowe. -Dzięki tej akcji stworzyła się wspaniała grupa ludzi, przyjaciół, którzy mogą na siebie liczyć. Dzisiaj w gronie 40 osób mamy urodziny BBM połączone z Andrzejkami. Będziemy świętować do białego rana - dodał z uśmiechem Bartek Kozłowski.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARDZOENIE - SPRAWDŹ

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARDZOENIE - SPRAWDŹ