Biegam Bo Muszę ma już cztery lata. W jubileuszu...

  Biegam Bo Muszę ma już cztery lata. W jubileuszu uczestniczył Bogdan Wenta

  Dorota Kułaga

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Biegam Bo Muszę ma już cztery lata. W jubileuszu uczestniczył Bogdan Wenta
  1/26
  przejdź do galerii

  ©Dorota Kułaga

  Bogdan Wenta razem z żoną Iwoną w sobotę uczestniczył w jubileuszowym biegu w Kielcach. Odbył się z okazji czwartych urodzin Biegam Bo Muszę.
  Wszystko zaczęło się, gdy Bogdan Wenta był trenerem Vive Kielce. -Pamiętam, było bardzo zimno, leżał śnieg. Pracowałem w Vive, ale postanowiłem się przyłączyć do tej akcji, przede wszystkim dla swojego zdrowia. Powstała fajna anegdota. Bo rzeczywiście w te zimne niedzielne poranki, po meczach Vive, przyjść i biegać, to było dla mnie wyzwanie. Ale żona pilnowała, żebym tu przychodził. Wyciągała mnie rano z domu. I stąd wzięła się nazwa - Biegam Bo Muszę - z uśmiechem opowiadał były ceniony trener polskiej reprezentacji i Vive, a obecnie europoseł.

  Do biegania zachęcili też syna Tomka, który przez pewien czas w Kielcach trenował karate. -Syn studiuje medycynę, ale cały czas biega. Zrozumiał, że po stresie związanym z egzaminami, kolokwiami dzięki bieganiu można się dobrze odbudować - dodał Bogdan Wenta. W ramach akcji Biegam Bo Muszę zebrała się ciekawa grupa ludzi. -Fajnie jest przyjść, pobiegać, aktywnie spędzić czas. A przy tym pogadać, bo nawiązały się tu fajne znajomości, przyjaźnie - podkreślił.

  W sumie w ramach akcji Biegam Bo Muszę wzięło udział już około 120 osób. 30-40 z nich regularnie uczestniczy w niedzielnym bieganiu. Od początku w tym gronie jest Marek Kozyra z psem Kajtkiem, a od roku były poseł Jan Cedzyński.

  -Pamiętam nasze początki cztery lata temu. Spotkaliśmy się w domu u Iwony i Bogdana. I razem przybiegliśmy do lasu, żeby się poruszać. Od tego jednego niedzielnego biegania ta akcja rozwinęła nam się do takiej dużej grupy, z czego bardzo się cieszymy - mówił nam w sobotę, podczas jubileuszowej imprezy, Bartłomiej Kozłowski, jeden z pomysłodawców tej akcji. Było wspólne ognisko i wróżby andrzejkowe

  Na jubileuszowy sobotni bieg, którego trasa liczyła 15 kilometrów, organizatorzy przygotowali kilka atrakcji. Na 10 kilometrze było wspólne ognisko. Były także słodki poczęstunek oraz wróżby andrzejkowe. -Dzięki tej akcji stworzyła się wspaniała grupa ludzi, przyjaciół, którzy mogą na siebie liczyć. Dzisiaj w gronie 40 osób mamy urodziny BBM połączone z Andrzejkami. Będziemy świętować do białego rana - dodał z uśmiechem Bartek Kozłowski.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce