Bieganie. Piotr Koń wygrał XXV Cross Piekielnica w Bukowej. Odbył się też marszobieg. Zobacz zdjęcia

Damian Wiśniewski
W Bukowej odbył się bieg na dziesięć kilometrów i marszobieg na sześć kilometrów organizator
Biegacz z Fałkowa, Piotr Koń, wygrał XXV Cross Piekielnica w Bukowej. Biegacze startowali na dystansie dziesięciu kilometrów. Zobacz zdjęcia.

Piotr Koń wygrał XXV Cross Piekielnica

Piotr Koń pokonał dystans dziesięciu kilometrów w casie 35:21. Drugie miejsce zajął Jarosław Lubiński, który uzyskał czas 36:29. Trzeci był Michał Jamioł z Kielc, który wpadł na metę z czasem 36:29. Jedyny zawodnik gospodarzy, Piotr Zawalski z TKKF Bukowa, był piąty, a jego czas do 45:37.

Najmłodszymi uczestnikami crossu byli synowie znanego biegacza Michała Jamioła – Ignacy – 10.latek i Antoni – 16.latek.

Przy okazji tej imprezy odbył się również marszobieg na Piekielnicę, a jego dystans wynosił sześć kilometrów. Najszybciej pokonała go Karolina Piekaj z dziećmi: Oliwią i Wiktorem. Najstarszymi uczestniczkami marszobiegu były Wiesława Woźnica, 70-latka, z córką Iwoną, liczącą 48 lat.

- Impreza przy pięknej pogodzie zakończyła się w rodzinnej atmosferze wspólnym ogniskiem z kiełbaskami i smacznym ciastem serwowanym przez najstarsze uczestniczki marszobiegu. Wszyscy uczestnicy crossu – marszobiegu otrzymali okolicznościowe medale i gadżety, najlepsi – puchary i nagrody - poinformował organizator.