Biegi przełajowe w Baryczy. Wygrali gospodarze

/r/
Ośrodek w Baryczy gościł w czwartek młodzież z całego województwa biorącą udział w XXIV Wojewódzkich Biegach Przełajowych. Rywalizacja, jak co roku, dostarczyła wiele emocji, a wychowankowie z Baryczy zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji grupowej!

Oprócz reprezentantów szkoły w Baryczy udział w biegach wzięli także uczniowie z czterech placówek z województwa świętokrzyskiego: z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego numer 1 w Kielcach pod opieką Agnieszki Jaszczyk, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych numer 17 w Kielcach wraz z opiekunem Piotrem Kusiakiem, z Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cudzynowicach pod opieką Filipa Kletschki, a także z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej z opiekunami Anną Kornet i Zbigniewem Talerem. Drużyna Ośrodka w Baryczy prowadzona była przez Adriannę Przyłucką, Aleksandrę Piwowarczyk - Kozłowską oraz Tomasza Domagałę.

Rywalizacja podzielona była ze względu na wiek i płeć uczestników, którzy startowali odpowiednio w dwóch grupach dla chłopców: młodszej – rocznik 2000 i młodsi na dystansie 2000 metrów, i starszej – rocznik 1999 i starsi na dystansie 3000 metrów oraz w dwóch grupach dla dziewcząt: grupie młodszej – rocznik 2000 i młodsze na dystansie 1000 metrów, oraz starszej – rocznik 1999 i starsze na dystansie 1500 metrów.

W grupie dziewcząt młodszych zwyciężyła Diana Porzucek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych numer 17 w Kielcach, w grupie dziewcząt starszych Aneta Narolewska z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy, w grupie chłopców młodszych pierwsze miejsce zajął Kamil Mastalerz z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy, zaś w grupie chłopców starszych zwycięstwo przypadło Damianowi Baczewskiemu również z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy.

W klasyfikacji zespołowej wygrał Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Baryczy z 72 punktami. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych numer 17 z Kielc zdobywając 63 punkty. Trzecie miejsce z ilością 43 punktów zdobył Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych ze Skarżyska – Kamiennej.

Organizatorzy dziękują sponsorom , którzy ufundowali nagrody i poczęstunek dla wszystkich uczestników. Dariusz Kos ufundował puchary dla zespołów, starosta koneckiego puchary dla zwycięzców zawodów indywidualnych, Piotr Kusiak medale. Koneckie firmy: "Dakar Reklamy" i "Top Sport" oraz Rada Rodziców sponsorowały koszulki dla zawodników z Ośrodka w Baryczy. W przerwie między poszczególnymi turami biegów dzieci miały okazję skosztować pączków z cukierni "E.Waligórski" i napić się owocowych napojów dzięki uprzejmości firmy "Pierrot".