Bilard. Oliwia Czupryńska wygrała w Stalowej Woli

/waf/
W tym roku Oliwia Czupryńska zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal mistrzostw Polski juniorów.
Oliwia Czupryńska wygrała drugie zawody z cyklu Pucharu Polski Kobiet w pool bilardzie.

Mistrzostwa Stalowej Woli były drugimi zawodami tegorocznego cyklu Pucharu Polski. W klubie Oskar kobiety rywalizowały w odmianie 9-bil.

Zwyciężczyni pierwszych zawodów- mistrzostw Kielc- 16-letnia Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce wygrała najpierw 5:3 ze starszą od siebie o 19 lat Izabelą Łącką (Falcon Sosnowiec), a następnie z Sylwią Ząbek (Pino Ventor Dębica) 5:2, czym zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów. Tu znów spotkała się z Łącka, tocząc bardzo wyrównany pojedynek- dopiero w dziewiątej partii przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W półfinale łatwo rozprawiła się 5:0 z koleżanką klubową Katarzyną Wesołowską, a w finale 5:1 wygrała z 28-letnią Karoliną Pikul (Ósemka Rzeszów).

Oliwia jest liderką tegorocznego rankingu kobiet (40 pkt.) i wyprzedza Karolinę Pikul i Kingę Stawiarz- obie zawodniczki Ósemki Rzeszów mają po 30 punktów.