Biskupi z diecezji kieleckiej wylatują do Rzymu. Spotkają się z papieżem Franciszkiem [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Kamil Bielaszewski/Echo Dnia
Udostępnij:
Biskupi z diecezji kieleckiej - Jan Piotrowski, Marian Florczyk i Andrzej Kaleta - wylatują do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Jest to tradycyjna wizyta Ad limina Apostolorum, która zwykle odbywa się co pięć lat. Teraz przerwa była dłuższa - poprzednia była w 2014 roku, między innymi ze względu na covid19.

Obecna wizyta biskupów z diecezji kieleckiej będzie się odbywać w dniach 25-30 października. W czwartek odprawią mszę świętą przy gronie świętego Jana Pawła II.

Biskupi uczestniczyć w wizycie „ad limina” w czterech grupach podzielonych według prowincji kościelnych. Pierwsza grupa była od 4 października, druga od 11 października, trzecia od 18 października.

Czwarta grupa wylatuje do Rzymu 25 października - będzie to archidiecezja krakowska z diecezjami bielsko-żywiecką, kielecką i tarnowską oraz archidiecezję katowicką z diecezjami gliwicką i opolską.

Na wizytę „ad limina” udają się biskupi ordynariusze i biskupi pomocniczy, w tym spotkaniu z Ojcem Świętym nie biorą udziału biskupi seniorzy.

Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Dodaj ogłoszenie