Black&White mistrzem Polski dzieci. Rywale daleko w tyle

Dorota Kułaga
Ostrowiecki klub Black&White został mistrzem Polski w fitness w kategorii dzieci. Po tytuł sięgnął na zawodach we Wrocławiu. Archiwum prywatne
We Wrocławiu odbyły się V Mistrzostwa Polski w fitness Dzieci. Ostrowiecki klub sportowy Black&White wystawił rekordową liczbę 26 zawodników, które przygotowała Joanna Kępa. Spisali się oni bardzo dobrze, sięgając po tytuł mistrza kraju.

Black&White Ostrowiec obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku z bardzo dużą przewagą, uzyskując 100 punktów, a więc więcej niż zdobyły dwie pozostałe drużyny z podium razem wzięte. Drugie miejsce zajął klub WKS ORI Kruszyn Krajeński - 45 punktów, a trzecie AKS Darzbór Szczecinek - 41 punktów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w każdej grupie wiekowej startowało od 12 do 17 zawodników. „Złoto” wywalczone w tak mocnej stawce rywali cieszy więc podwójnie.

Na złoty medal drużynowy Black&White złożyło się 13 medali indywidualnych. Wyniki naszych zawodników, uzyskane na zawodach we Wrocławiu: kategoria do 7 lat: 2. Jagoda Strzębska, 3. Liwia Delegiewicz; kategoria 8-9 lat: 3. Hanna Styczyńska, 4. Gabriela Klepacz, 5. Julia Fudalewska, 6. Alicja Sulik, 7. Kamila Rycom-bel, 9. Natalia Majewska, 13. Joanna Stachula; kategoria 10-11 lat: 1. Martyna Klubińska, 2. Amelia Grabowska, 3. Maja Pastuszko, 4. Wiktoria Strojna, 5. Julia Plech, 11. Nela Wójcik; kategoria 12-13 lat: 2. Aleksandra Koprowska, 3. Weronika Broś, 4. Agata Wasik, 5. Natalia Kotwa, 6. Emilia Pękala, 7. Aleksandra Lenart; kategoria 14-15 lat: 1. Aleksandra Kępa, 3. Aleksandra Kostępska; chłopcy: 12 lat: 1. Kacper Delegiewicz, 3. Max Krawiec; kategoria powyżej 12 lat: 1. Dominik Jewiak.

Po raz ostatni na Mistrzostwach Polski Dzieci wystąpiła czołowa zawodniczka klubu Aleksandra Kępa. Jest ona jedyną zawodniczką w historii Polskiego Związku Kulturystyki i Fitness, która aż sześć razy z rzędu zdobyła złoty medal. Wydaje się, że swoim wynikiem na długo zapisała się w historii tej dyscypliny sportu w naszym kraju.

- W fitness gimnastycznym w Polsce Ola nie przegrała dotychczas żadnych zawodów. Mając tylu wspaniałych zawodników jestem pewna, że młodsze koleżanki klubowe Oli pójdą w jej ślady, czego im serdecznie życzę. Mam nadzieję, że z kolejnych zawodów dzieci również wrócimy w doskonałych nastrojach - powiedziała trener Joanna Kępa z klubu Black&White.