Black&White z brązowym medalem Mistrzostw Świata dzieci w fitness [ZDJĘCIA]

dor
Zawodniczki Black&White dobrze wypadły na Mistrzostwach Świata dzieci w fitness na Korfu. Fot. Archiwum prywatne/Facebook
Na greckiej wyspie - Korfu, w dniach 28-30 czerwca odbyły się Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci. W zawodach brało udział 151 zawodników z 14 krajów, między innymi z Meksyku, Malty, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Węgier. Polska kadra liczyła 11 osób z 3 klubów, z czego aż 8 zawodniczek to reprezentantki ostrowieckiego UKS Black&White.

I to zawodniczki Black&White, wychowanki trenerów Joanny i Grzegorza Kępów osiągnęły najlepsze rezultaty. Brązowy medal w kategorii wiekowej 12 lat zdobyła Gabriela Klepacz, która miesiąc wcześniej na Mistrzostwach Europy w Serbii była 4.

W finale, czyli w gronie 6 najlepszych zawodniczek, znalazła się najmłodsza polka, debiutująca na arenie międzynarodowej 8-letnia Nadia Żmuda, która ostatecznie zdobyła 5m. Bardzo dużą niespodzianką i sukcesem był finał i 6 miejsce Zuzanny Jareckiej, która na Mistrzostwach Polski była 5, a na Mistrzostwach Europy 7.

Blisko finału na 8 miejscach uplasowały się: 10-letnia Blanka Walczyk i 12-letnia Natalia Bugajska (obie to Mistrzynie Polski i 5 zawodniczki Europy) oraz Alicja Sulik ( srebrny medal na Mistrzostwach Polski i 6 na Mistrzostwach Europy) . Na 12 miejscu ukończyła zawody 11 –letnia Jagoda Strzębska w najliczniej obsadzonej grupie oraz Martyna Klubińska w kat. 14 lat.

- To najlepszy wynik w historii startów naszego klubu w kategorii dziewcząt. Pierwszy raz do finału weszło aż 3 zawodniczki B&W i pierwszy raz zdobyliśmy medal w kategorii dziewcząt. Przez te 10 lat startów na Mistrzostwach Świata do finału udało się wejść tylko Aleksandrze Kępie, a medal brązowy zdobył tylko w kat. chłopców Dominik Jewiak ( obecnie juniorzy)- mówi Joanna Kępa.

Część kosztów transportu lotniczego została pokryta z dotacji przyznanej przez Gminę Ostrowiec, za co zarząd klubu serdecznie dziękuje.