Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Black&White zdominował Mistrzostwa Polski w Fitness Dzieci

/dor/
Reprezentacja ostrowieckiego klubu Black&White na Mistrzostwach Polski w Fitness dzieci. Archiwum klubu
Podczas targów Fiwe Warszawa zostały rozegrane VI Mistrzostw Polski w Fitness Dzieci. Ostrowiecki klub sportowy Black&White wystawił 40-osobową drużynę. Jej reprezentanci wygrali wszystkie kategorie wiekowe w kategorii dziewczyn i kategorię chłopców powyżej 12 lat. Black&White trzeci rok z rzędu został drużynowym mistrzem Polski w fitness dzieci.

-To historyczny sukces klubu, nie wiem czy możliwy do powtórzenia. Oszalałam z radości. Gratuluję wszystkim moim zawodnikom. Dzieci ciężko pracują na treningach, są ambitne i sumienne, jestem z nich dumna - mówiła Joanna Kępa, trenerka sekcji fitness dzieci UKS Black&White.

W klasyfikacji drużynowej ostrowieccy zawodnicy uzyskali 108 punktów, pozostawiając rywali daleko w tyle. Na drugim miejscu uplasował się klub WKS ORI Kruszyn Krajeński z 59 punktami, a na trzecim Top Toys Koszalin z 50 punktami.

Klub Black&White przygotował najliczniejszą drużynę. W zawodach wzięły udział zarówno doświadczone ostrowieckie fitnesski, uczestniczki zawodów międzynarodowych, jak i debiutantki. -Wszystkie wykonały układy dowolne bezbłędnie, z czego jestem bardzo zadowolona, bo to świadczy o ich dużej odporności psychicznej. Potwierdziły więc gotowość do udziału w zawodach tej rangi - dodała Joanna Kępa.

W kategorii do 7 lat złoty medal zdobyła Liwia Delegiewicz, srebrny Blanka Walczyk, a Weronika Suchecka uplasowała się na 5 miejscu. W kategorii 8-9 lat mistrzynią Polski została Gabriela Klepacz, 4 miejsce zajęła Natalia Bugajska, a piąte Jagoda Strzębska (dalsze lokaty: Julia Fudalewska, Natalia Stańczyk, Zuzanna Jarecka, Kamila Mikos, Maja Podleśko).

W kategorii 10-11 lat mistrzynią Polski została Martyna Klubińska, która już trzeci rok z rzędu obroniła tytułu mistrzyni. Wygląda na to, że idzie w ślady swojej starszej klubowej koleżanki Aleksandry Kępy. Brązowy medal wywalczyła Alicja Sulik. W ścisłym finale znalazły się także Kamila Rycombel - 5 miejsce, Hanna Styczyńska - 6 miejsce (dalsze miejsca: Maja Pastuszko, Marta Niezgoda, Katarzyna Kowalska, Joanna Stachula i Zuzanna Gołąbek).

Kategoria 12-13 lat liczyła 26 zawodniczek i było to niemałe wyzwanie dla samych sędziów. Jednogłośnie jednak zarówno w półfinale, jak i w finale, zarówno w układzie dowolnym, jak i ocenie sylwetki, u wszystkich 9 sędziów, pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Koprowska. Brązowy medal trafił do Agaty Wasik. W finale na miejscu 4 pozycji uplasowała się Emilia Pękala, a na piątej Julia Plech (dalsze miejsca: Aleksandra Lenart, Nela Wójcik, Natalia Kotwa, Weronika Broś, Magdalena Przygoda, Oliwia Chamera, Wiktoria Jędrzejewska, Natalia Brzyska, Magdalena Róg, Julia Rak, Wiktoria Wiśniewska).

W kategorii 14-15 lat „złoto” wywalczyła Izabela Szlachetka. W kategorii chłopców do 12 lat srebrny medal zdobył Maksymilian Krawiec, a brązowy Dawid Musiał. W kategorii chłopców powyżej 12 lat jednogłośnie mistrzem Polski został Dominik Jewiak, a brąz wywalczył Kacper Delegiewicz.

Wszyscy zawodnicy Black&White wystąpili w jednakowych koszulkach reprezentacyjnych zakupionych przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, za co zarząd klubu serdecznie dziękuje.