Bogdan Wenta przekonywał do aktywności fizycznej

  Bogdan Wenta przekonywał do aktywności fizycznej

  Paulina Baran baran@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Z seniorami spotkał się europoseł Bogdana Wenta.

  Z seniorami spotkał się europoseł Bogdana Wenta. ©Bartosz Kruk

  Propagowanie zdrowego stylu życia oraz pobudzenie wszystkich grup wiekowych do aktywności - to główne tematy, jakie zostały poruszone podczas spotkania europosła Bogdana Wenty z morawickim Klubem Seniora "Zawsze Młodzi".
  Z seniorami spotkał się europoseł Bogdana Wenta.

  Z seniorami spotkał się europoseł Bogdana Wenta. ©Bartosz Kruk  Spotkanie odbyło się w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy w ramach propagowania zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Sportu, który odbędzie się w dniach 7-13 września pod patronatem Komisji Europejskiej. - Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu będziemy propagować ideę zdrowego stylu życia. Chcemy także pobudzać wszystkich, bez względu na wiek do aktywności fizycznej, która jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Wiedzą o tym doskonale seniorzy z Klubu Seniora "Zawsze Młodzi" z Morawicy, którzy jako jedni z pierwszych zgłosili chęć wzięcia udziału w kampanii - poinformował europoseł Bogdan Wenta.

  Działający od niemalże roku morawicki Klub Seniora "Zawsze Młodzi" od początku swojej działalności stawia na zdrowie i aktywność fizyczną. - Członkowie naszego Klubu Seniora przeszli kurs nordic walking. Poza tym, raz w tygodniu chodzimy na krytą pływalnię Koral w Morawicy, a od niedawna systematycznie bierzemy udział w zajęciach aqua aerobiku - wymieniała podczas spotkania Zofia Godzisz, prezes klubu. - U nas nie ma nudy. Czas spędzamy ciekawie, zdrowo i przede wszystkim aktywnie - zachęcała.

  - Jestem pełen podziwu dla morawickich seniorów - przyznał europoseł Bogdan Wenta. - Z całą pewnością stanowią doskonały przykład na to, że aktywnym fizycznie można być w każdym wieku. O tym właśnie chcemy mówić podczas Europejskiego Tygodnia Sportu. Nasze działania będą opierały się na czterech filarach: edukacyjnym, społecznym, najstarszej grupie wiekowej i klubach sportowych. Wspólnie możemy promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia bez dużych inwestycji finansowych. Wszystko zależy tak naprawdę od nas samych, od tego, w jaki sposób chcemy być aktywni fizycznie i jak chcemy pobudzać tę aktywność w naszym środowisku. Jestem przekonany, że zaczynając od siebie, pobudzimy innych - podkreślał europoseł Bogdan Wenta.

  W spotkaniu z seniorami wzięła udział także poseł Renata Janik, która morawickiemu Klubowi Seniora pogratulowała zapału do działania i aktywności fizycznej, a także zaprosiła na II Konferencję Senioralną do Łopuszna, która odbędzie się już 2 września. - Będzie to doskonała okazja, aby wysłuchać wykładów na temat zdrowia, aktywności, radości życia oraz bezpieczeństwa - poinformowała poseł Renata Janik.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce