Boks. Złoty medal Sandry Drabik na X Memoriale Leszka Drogosza w Kielcach. Sobotnie walki oglądał Andrzej Gołota

Dorota Kułaga
Sandra Drabik zdobyła złoty medal na X Memoriale Leszka Drogosza w Kielcach
Sandra Drabik zdobyła złoty medal na X Memoriale Leszka Drogosza w Kielcach Kamil Bielaszewski
Sandra Drabik ze Sportowego Klubu Soma Gym Kielce zdobyła złoty medal na X Memoriale Leszka Drogosza w Hali Legionów w Kielcach. W finałowej walce w kategorii 54 kilogramów pokonała jednogłośnie na punkty Irlandkę Rachel Lewless.

Złoty medal Sandry Drabik na X Memoriale Leszka Drogosza w Kielcach

Jak poinformował Polski Związek Bokserski sześć polskich pięściarek triumfowało w sobotnich walkach finałowych X Memoriału Leszka Drogosza w Kielcach. Z kolei już w czwartek złoty medal zdobyła Wicemistrzyni Europy Elżbieta Wójcik (75 kg).

Na liście zwyciężczyń jest m.in. inna z polskich srebrnych medalistek Aneta Rygielska. W sobotnim finale pokonała Niemkę Felicitas Gangbauer 5:0. Na najwyższym stopniu podium w Hali Legionów stanęły także: Natalia Kuczewska (48 kg), Natalia Rok (52 kg), Sandra Drabik (54 kg) Sandra Kruk (60 kg) i Wiktoria Tereszczak (70 kg).

W decydujących pojedynkach turnieju poświęconego wybitnemu bokserowi Leszkowi Drogoszowi, Natalia Kuczewska wygrała z Irlandką Ciarą Welsh 3:2, Natalia Rok z Nikolą Prymaczenko 5:0, Sandra Drabik z Irlandką Rachel Lewless 5:0, Sandra Kruk walkowerem z Żakliną Kociołek i Wiktoria Tereszczak z Irlandką Ifany O’Reilly 4:1.

Sobotnie pojedynki w Hali Legionów obejrzał między innymi utytułowany polski pięściarz Andrzej Gołota.

Brązowy medalista Mistrzostw Europy Tomasz Niedźwiecki (86 kg) z klubu RUSHH Kielce uległ 0:5 w 1/2 finału pochodzącemu z Kuby reprezentantowi Azerebejdżanu Lorenowi Berto Alfonso Dominguezowi, brązowemu medaliście olimpijskiemu z Tokio i aktualnemu Mistrzowi Świata.

Gala finałowa X Memoriału Leszka Drogosza w niedzielę od godziny 16 w Hali Legionów. Walki będą obserwować wspomniany Andrzej Gołota i Ioannis Filippatos, prezydent Europejskiej Federacji Bokserskiej.