Bożentyna Pałka - Koruba nowym wojewodą

  Bożentyna Pałka - Koruba nowym wojewodą

  /JaS/, Adam LIGIECKI

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Bożentyna Pałka-Koruba otrzymała nominację na stanowisko wojewody.

  Bożentyna Pałka-Koruba otrzymała nominację na stanowisko wojewody. ©archiwum

  Nowym wojewodą świętokrzyskim będzie Bożentyna Koruba - Pałka. Radna powiatowa z Buska otrzymała nominację od premiera Donalda Tuska.
  Bożentyna Pałka-Koruba otrzymała nominację na stanowisko wojewody.

  Bożentyna Pałka-Koruba otrzymała nominację na stanowisko wojewody. ©archiwum

  Otrzymała nominację na stanowisko kilka minut po godzinie 18. Bożentyna Pałka - Koruba w poprzedniej kadencji samorządu była wiceburmistrzem Buska - Zdroju. Obecnie jest członkiem Rady Powiatu Buskiego.

  Ma 54 lata, jest absolwentem socjologi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracowała jako nauczyciel w Zespole Szkół w Busku. Była także wizytatorem oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w tym mieście.

  Nie jest ona członkiem Platformy Obywatelskiej. W ostatnich wyborach samorządowych w 2006 roku startowała do Rady Powiatu Buskiego z komitetu Ziemia Buska. Uzyskała mandat radnej z wynikiem 381 głosów.

  Bożentyna Pałka-Koruba

  Bożentyna Pałka-Koruba


  Ma 54 lata. Jest zodiakalną Panną, mieszka w Busku Zdroju. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała na uczelni, potem była nauczycielką w buskim "ekonomiku", a następnie wizytatorem w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty. Od 1 września 1994 roku kierowała buskim Urzędem Stanu Cywilnego, jesienią 1999 roku objęła funkcję dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od grudnia 2004 roku, przez dwa lata, była wiceburmistrzem Buska Zdroju. Potem wróciła na dyrektorski fotel w opiece społecznej. Jest rozwiedziona, ma dwie dorosłe córki - Katarzynę (27 lat) i Magdalenę (25 lat) oraz wnuczkę Matyldę. Hobby: brydż, komputer. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Ziemia Buska. Od roku - radną powiatową oraz członkiem buskiego Zarządu Powiatu.  Bożentyna Pałka - Koruba pytana przez nas, jakie ma pomysły dotyczące funkcjonowania urzędu oraz rozwoju regionu, odpowiedziała:

  Wiadomość - jeszcze nieoficjalną - o nominacji Bożentyny Pałki-Koruby na stanowisko wojewody świętokrzyskiego przyjęto w Busku wczoraj w południe w dużym zaskoczeniem. A nawet... niedowierzaniem.

  - Cooo? Nie, to niemożliwe. To pewnie kolejna kaczka dziennikarska - takie były pierwsze słowa starosty buskiego Jerzego Kolarza.

  Witold Gajewski, były burmistrz Buska Zdroju, który przez dwa lata był szefem obecnej pani wojewody w ratuszu, też nie ukrywał zaskoczenia. - Przyznam, nie spodziewałem się tej nominacji. To osoba energiczna, skuteczna w działaniu i poradzi sobie na nowym stanowisku - powiedział.
  Bardzo ciepło mówią o Bożentynie Pałce-Korubie pracownicy buskiego Urzędu Stanu Cywilnego. - Otwarta, dynamiczna, skuteczna w działaniu. Umie postawić na swoim. Już w latach 90. skomputeryzowała nasz urząd, co w owych czasach należało do rzadkości - podkreślają.

  Mieszkańcy przyjęli tę nominację z radością i... nadzieją. - To bardzo dobrze. Nie było chyba jeszcze osoby z Buska na tak wysokim urzędzie - zauważył mężczyzna w średnim wieku. - A że jest z Buska, pewnie zrobi coś dla Buska.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018