Brąz dla Bródki, Szymańskiego i Niedźwiedzkiego. Polacy trzeci w drużynie [WIDEO]

Redakcja
Polacy w półfinale nie podjęli walki z Holendrami, oszczędzając się na bieg o 3. miejsce. W nim pokonali obrońcę tytuły sprzed czterech lat - Kanadyjczyków.

W rywalizacji polsko-kanadyjskiej rozegranej podczas zawodów Pucharu Świata Kanadyjczycy dwukrotnie byli lepsi od Polaków, którzy wygrali tylko na torze w Berlinie. Wówczas zajęli 3. miejsce i wywalczyli awans na igrzyska w Soczi.

Wyścig drużynowy o brąz zawodnicy z Ameryki Południowej zaczęli bardzo mocno, a może to Polacy tradycyjnie zaczęli spokojnie. To sugerowałoby zachowanie naszego trenera, który pokazywał, że jest tak jak planowali. Ale Kanadyjczycy błyskawicznie odjeżdżali i w pewnym momencie osiągnęli 2,.33 sekundy przewagi . Od tego momentu Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański i Zbigniew Bródka zaczęli odrabiać straty.

Najpierw powoli, o setne sekundy. Po pięciu okrążeniach tracili już 1,87 sekundy, a po sześciu sekundę. Przedostatnią rundę pojechali ponad sekundę szybciej od rywala i zyskali nad nim 0,34 sekundy przewagi. Na mecie nasz tercet był lepszy o 2,33 sekundy i odbierze brązowe krążki. Bródka - były zawodnik AZS-u Opole - drugi. Wygrał bowiem indywidualny bieg na 1500 metrów.

Złoto wywalczyli Holendrzy, którzy poprawili rekord olimpijski i pokonali Koreańczyków.