BUDOWA SIECI KANALIZACYJNEJ W BRZEGACH ZAKOŃCZONA

Materiał informacyjny Gminy Sobków
Udostępnij:

Szanowni Mieszkańcy gminy Sobków. Z wielką satysfakcją informujemy, że prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Brzegi dobiegły końca.

Pod koniec miesiąca lipiec odbyło się uroczyste odebranie inwestycji polegającej na budowie kanalizacji sanitarnej w Brzegach w ramach projektu pn. „Poprawa gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Sobków poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w m. Brzegi” w ramach Działania 4.3 „Gospodarka wodno – ściekowa” Osi 4 „Dziedzictwo naturalne i kulturowe” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Przypomnijmy, że prace budowlane rozpoczęto na początku 2020 roku, nad którymi czuwał inspektor nadzoru inwestorskiego Pan Grzegorz Okrój z Radomia oraz Pan Konrad Rachuna, który sprawował nadzór autorski nad robotami wykonywanymi według dokumentacji projektowej w zakresie określonym prawem autorskim i prawem budowlanym we wszystkich branżach występujących w dokumentacji projektowej. Po rozbudowie kanalizacji sanitarnej w gminie Sobków, długość sieci wzrosła o ponad 9 km. Zakres inwestycji obejmował wykonanie kanału grawitacyjnego z rur PVC o średnicy ø 200 i ø 160, wykonanie rurociągu tłocznego PE o średnicy ø 125, rurociągu ciśnieniowego wraz z przydomowymi pompowniami ścieków oraz wyposażenie i zagospodarowanie zbiorczej pompowni ścieków sanitarnych.

W odbiorze brali udział m. in. od strony Zamawiającego wójt gminy Sobków Tomasz Chaja, Kierownik Wodociągów w Sobkowie Tomasz Przygodzki, inspektor nadzoru inwestorskiego Grzegorz Okrój, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Szlembarski, pracownicy Urzędu Gminy z Referatu Budownictwa i Inwestycji: Wioletta Konieczna, Wojciech Biały i Sylwester Fiuk oraz ze strony Wykonawcy z firmy REM-WOD Sp. z o.o. z Kielc, kierownik budowy Radosław Bocheński oraz Aleksandra Zalewska.

W ramach projektu wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w m. Brzegi o łącznej długości 6,2 km. W wyniku realizacji projektu o 560 osób wzrośnie liczba osób dodatkowo korzystających z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w m. Brzegi zwiększy ilość oczyszczonych ścieków komunalnych z terenu gminy Sobków i jednocześnie zmniejszy ilość ścieków wprowadzonych do wód i ziemi. Projekt przyczyni się pośrednio do rozwoju społeczno – gospodarczego gminy.

Całkowita wartość projektu wg umowy o dofinansowanie wyniosła 4 709 982,17 zł z czego wydatki kwalifikowalne to 3 834 863,55 zł, w tym środki współfinansowane z UE w wysokości 3 067 890,84 zł stanowiącej 80 % wydatków.

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie