DW
Liga niemiecka, 31 maja 2020. Paderborn - Borussia Dortmund transmisja w telewizji i internecie. Gdzie oglądać mecz Bundesligi? Borussia Dortmund po porażce z Bayernem Monachium będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę.

Borussia Dortmund jest w bardzo trudnej sytuacji. Piłkarze tego klubu w poprzedniej kolejce przegrali z Bayernem Monachium, liderem niemieckiej Bundesligi, co sprawiło, że strata do niego urosła do siedmiu punktów. Dodatkowo Bawarczycy rozbili wczoraj 5:0 Fortunę Dusseldorf (dwa gole Roberta Lewandowskiego, więcej o tym piszemy tutaj) ta różnica wynosi już dziesięć oczek.

W meczu z Paderborn dortmundczycy nie mogą sobie więc pozwolić na najmniejsze potknięcie. W poprzednich dwóch meczach po powrocie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa radzili sobie całkiem dobrze - ogrywali 4:0 Schalke oraz 2:0 Wolfsburg.

Paderborn w trzech poprzednich meczach nie wygrał z kolei ani razu - wszystkie one zakończyły się remisami. 0:0 z Fortuna Dusseldorf, 1:1 z Hoffenheim oraz 0:0 z Augsburgiem. Ogólnie zespół ten nie potrafił zwyciężyć w dziewięciu poprzednich meczach, na co składa się pięć porażek oraz cztery remisy.

Poprzednie zwycięstwo Paderborn miało miejsce 25 stycznia, co nawet jak na dwumiesięczną przerwę w rozgrywkach, jest kiepskim wynikiem. Klub ten pokonał w 19. kolejce Freiburg 2:0, drugiego gola strzelając grając w dziesiątkę. W tabeli ligowej Paderborn jest ostatni. Zdobył ledwie 19 punktów w 28 meczach i do barażowego miejsca traci osiem punktów. Do w pełni bezpiecznej lokaty jest to już dziewięć oczek.

W poprzednim meczu z Borussią Dortmund potrafił się jednak postawić rywalowi i po pasjonującym widowisku zremisować 3:3. Co ciekawe, do przerwy Paderborn prowadziło 3:0, a ostatni gol dla Borussii padł w doliczonym czasie gry do drugiej połowy.

A jak będzie teraz? W składzie Borussii możemy spodziewać się byłego reprezentanta Polski, Łukasza Piszczka.

Paderborn - Borussia Dortmund NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz ligi niemieckiej pomiędzy Paderborn a Borussią odbędzie się w niedzielę 31 maja. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Canal+ Sport, która online jest dostępna za pośrednictwem takich platform jak NC+GO i PLAYER.PL. Początek o godzinie 18.

Przewidywane składy:

Paderborn: Zingerle - Dräger, Hunemeier, Schonlau, Collins - Holtmann, Ritter, Vasiliadis, Antwi-Adjei - Srbeny, Mamba.

Borussia: Bürki - Piszczek, Hummels, Akanji - Hakimi, Can, Delaney Guerreiro - Brandt, Hazard, Sancho.