Buska Unia na podium - pływacy już startują [ZDJĘCIA]

ALI
Magdalena Wróbel (z prawej) była jedną z wyróżniających się pływaczek buskiej Unii podczas ligowej inauguracji w Staszowie. Unia Busko-Zdrój
Po przerwie zimowej rozpoczął się nowy sezon pływacki. Pierwszy start mają za sobą także najmłodsi zawodnicy Unii Busko-Zdrój, którzy wystąpili w 1. Rundzie Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej.

W lutowych zawodach w Staszowie startowało 181 dziewcząt i chłopców, w wieku 9-11 lat, z dziesięciu klubów regionu świętokrzyskiego. Rywalizowali na pięciu dystansach, w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, zmiennym.

Barwy Unii reprezentowali: Magdalena Wróbel, Oliwia Wnuk, Ewa Sroka, Zuzanna Szybajłlo, Zuzanna Zalewska, Magdalena Grochowina, Paulina Rączka, Weronika Kuc, Franciszek Gawlik, Maksymilian Karcz, Antoni Krzak. Buską ekipą opiekowali się trenerzy Michał Majewski i Norbert Nowak.

Pierwszy w tym roku start młodych pływaków można uznać za udany. Zajęli kilka miejsc w czołówce, a najlepsi stanęli w Staszowie na podium.

Weronika Kuc zajęła dwa razy drugie miejsce - na 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów klasycznym. Z kolei Franciszek Gawlik był trzeci na 100 metrów stylem zmiennym chłopców. Buska sztafeta dziewcząt - Weronika Kuc, Magdalena Wróbel, Oliwia Wnuk, Ewa Sroka - uplasowała się na trzecim miejscu w rywalizacji 4x50 metrów kraulem.

W klasyfikacji klubowej Unia zajęła piątą lokatę (pierwszy był KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). 2. Runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej 2019, z udziałem buskich pływaków, zostanie rozegrana 9 marca.