Buskowianka do przerwy powalczyła w Kielcach

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wygrała z HBL Buskowianką Busko Zdrój.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – HBL Buskowianka Busko Zdrój 35:24 (16:16)
AZS Politechnika: Świąder, Godzwon, Porzucek – Kamys 5 (1), Nawara 3, Sadecki 2, Litwin 1, Kwieciński 3 (1), Rączka 3, Ł. Kurek 2, P. Kurek, R. Nowak 3, Żaba-Żabiński 4, Glita 6, Banasik, Słomiński 3.

Buskowianka: Kowalski, Twaróg – Grzyb 5, Suchy 4, Obłąk 3, Wójcik, Szustak 5 (3), Trutkowski 1, Żarnowski, Wenda, Kutek 1, Bąk 2 (2), Jagielski 2, Solarski, Czaja, Zawada 1.

Do przerwy był niespodziewanie remis. Ambitnie grający goście nie dawali odskoczyć Politechnice na więcej, niż trzy bramki (24 minuta 14:11), a w końcówce tej części gry doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga drużyny trenera Pawła Sieczki. W 40 minucie objęła ona prowadzenie 21:17, a od stanu 21:18 zdobyła sześć bramek z rzędu, rozstrzygając mecz.