Buskowianka ogrywa Tauron AZS Częstochowa w ostatnim meczu w tym roku

Damian Wiśniewski
W meczu I ligi siatkarzy Buskowianka Kiele pokonała we własnej hali Tauron AZSCzęstochowę 3:0

Pierwszy set minął pod znakiem dominacji siatkarzy z Kielc. Dość szybko objęli prowadzenie, później sukcesywnie je powiększali, by w końcu wygrać do 17.

Zwłaszcza w tej pierwszej partii gospodarze bardzo dobrze wykorzystywali indywidualne błędy przeciwnika i punktowali za pomocą gry blokiem.

Ostatnie dwie partie były już zdecydowanie bardziej wyrównane i gra momentami toczyła się punkt za punkt, ale za każdym razem ostatecznie ekipa Mateusza Grabdy była górą.

W trzeciej to nawet goście przeważali przez pewien czas. Potrafili odskoczyć na dwupunktowe prowadzenie, jednak prawdziwie wysokiej przewagi nie osiągnęli. Końcówka znów należała do kielczan, którzy wygrali ostatecznie tego seta do 21.

To było pierwsze ich zwycięstwo do 0 w tym sezonie. MVP spotkania wybrany został Sławomir Busch.

Sponsorem czwartkowego meczu było Dafi Kielce.

Buskowianka Kielce - Tauron AZS Częstochowa 3:0 (25:17, 26:24, 25:21)

Buskowianka: Adamski 5, Rećko 14, Busch 8, Kosiba 17, Bachmatiuk 8, Woźnica 11, Jaskuła (libero), Kowalczyk (libero) oraz Godlewski, Duda, Pacholczak, Karkuła.

Tauron AZS: Penchev 6, Piotrowski 3, Murek 9, Stolc 6, Nedeljković 5, Borris 12, Bik (libero), Bieńkowski 6, Prokopczuk, Romanutti 12 , Maziarz 4 oraz Rykała, Hańko, Macheta (libero)

KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]