Były marszałek województwa Adam Jarubas ma kolejną pracę. Został zastępcą prezydenta Starachowic Marka Materka!

pawie, sts
Adam Jarubas (z lewej) i Marek Materek, prezydent Starachowic.
Adam Jarubas (z lewej) i Marek Materek, prezydent Starachowic.
Adam Jarubas, były marszałek województwa świętokrzyskiego, ma kolejną pracę. We wtorek, 5 lutego, został pełnomocnikiem prezydenta Starachowic Marka Materka, w praktyce nieformalnym zastępcą. Będzie zarabiał 6 tysięcy złotych netto.

Adam Jarubas to szef Polskiego Stronnictwa Ludowego w Świętokrzyskiem oraz wiceszef w Polsce. Przez 12 lat, od 2006 do 2018 roku, był marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Odszedł po tym, jak Polskie Stronnictwo Ludowe przegrało jesienią 2018 roku wybory do Sejmiku.

Adam Jarubas po odejściu z funkcji marszałka znalazł pracę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego - ma tytuł naukowy doktora. Teraz będzie też pracował w Starachowicach.

Marek Materek tak tłumaczy zatrudnienie byłego marszałka, teraz nieformalnego zastępcy: - Po wygranych wyborach samorządowych zaprosiłem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Adama Jarubasa do dalszej współpracy z Gminą Starachowice. Chciałem, aby dołączył do naszego zespołu dlatego, że dysponuje ogromną wiedzą i doświadczeniem w zakresie pracy samorządu i funduszy europejskich. Cieszę się, że marszałek przyjął moją propozycję i dołączy do grona współpracowników naszego urzędu. Dla Starachowic to ogromna szansa. Pozyskanie do współpracy tak doświadczonego samorządowca jest dla nas olbrzymim wzmocnieniem w realizacji miejskiej polityki ukierunkowanej na rozwój naszego miasta.

Adam Jarubas, tak skomentował swoje nowe zatrudnienie: - Będę starał się wykorzystać swoje doświadczenie z pracy samorządowej w pracy dla miasta. Starachowice pod kierunkiem prezydenta to dynamicznie rozwijające się miasto i mam nadzieję przyczynić się do dalszego jego rozwoju.

Adam Jarubas będzie w praktyce nieformalnym zastępcą. Nie mógł objąć tej funkcji ponieważ wtedy musiałby zrezygnować z mandatu radnego Sejmiku. Jako pełnomocnik nie musi tego robić - to rozwiązanie dość powszechne, w Kielcach takim pełnomocnikiem jest Danuta Papaj, również radna Sejmiku, w praktyce natomiast pierwszy zastępca prezydenta Bogdana Wenty.

Obowiązki Adama Jarubasa jako pełnomocnika prezydenta Starachowic do spraw społecznych to

  • Koordynowanie zadań związanych z rozwojem polityki społecznej, edukacji, kultury, sportu, turystyki i promocji miasta,
  • Monitorowanie procesu wdrażania funduszy europejskich oraz analizowanie czynników sprzyjających rozwojowi regionalnemu, pod kątem optymalnej realizacji działań w odniesieniu do przyszłego okresu programowania i polityk UE,
  • Współpraca międzynarodowa: koordynowanie współpracy międzynarodowej Miasta,
  • Starachowice dla Młodzieży: koordynowanie pierwszej miejskiej strategii dla młodzieży w regionie,
  • Strategia na rzecz rozwoju wysokiej jakości usług społecznych: koordynowanie prac nad tworzeniem i wdrażaniem strategii,
  • Poprawa jakości kształcenia: koordynacja współpracy jednostek oświatowych i przedsiębiorców,
  • Rozwój ekonomii społecznej: koordynacja rozwoju istniejących podmiotów i wsparcie dla powstających,
  • Wdrożenie rozwiązań na rzecz czystego powietrza: koordynacja działań w zakresie poprawy jakości powietrza w mieście,
  • Integracja cudzoziemców: działania skierowane na integrację cudzoziemców,
  • Koordynowanie współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Adam Jarubas urodził się 17 grudnia 1974 roku. Pochodzi z Błotnowoli, wsi w gminie Nowy Korczyn. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, ukończył studia na historii na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w warunkach Unii Europejskiej w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach oraz z zakresu zarządzania administracją i rozwojem lokalnym w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. W 2017 doktoryzował się w zakresie nauk o polityce na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Mieszka w Miedzianej Górze koło Kielc, ma żonę i dwóch synów.

Przez trzy minione kadencje, od 2006 do 2018 roku był marszałkiem województwa. Jest członkiem Komitetu Regionów Unii Europejskiej i Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Polski. Obecnie jest wykładowcą Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wybrany głosami blisko 32 tysięcy wyborców.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej oficjalnie przedstawiona została też Barbara Szymańska, nowy sekretarz miasta. CZYTAJ TAKŻE: Barbara Szymańska nowym sekretarzem miasta Starachowice

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boomCo wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


Zobacz także: Flesz. Prezes PiS nagrany. Czy ta afera pogrąży rząd?

Źródło:vivi24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 87

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gang

https://wiadomosci.wp.pl/gang-urzednikow-obibokow-pracownicy-widmo-przez-kilka-lat-ukrywali-sie-w-urzedzie-6398281535964801a

D
Docent

Przejeżdżałem przez Starachowice w nocy ,,,Ło Matko święta...tam za komuny było ładniej.Tam jest najbrzydsze nie zagospodarowane tereny w całej Polsce,jak.mial PSL wygrać jak oni tylko biedę przynoszą to samo z PO Ło Matko święta....to.naprawde ten PiS jest lepszy.

G
Gość

 Z   POSAD  SWOIM  LUDZIOM   POWIINI  ZWALNIAC CALE  RODZINY W KIELCACH < OKOLICY <STAROSTWACH I URZEDZIE  MARSZALKOWSKI>>
TRZYMANIE TYCH KLANOW RODZINNYCH NIC DOBREGO  NIE WRÓZY>
BEZ  SENTYMENTÓW>  ONI TAKICH  NIE MIELI

G
Gość

I co tak kozi pupku silisz  język w imieniu pięciu kielczan spod kiosku z piwem. Nie umiałeś się w urzędzie zatrzymać i teraz żal, bo nikt cie nie chce sieroto mierna bierna ale wierna. I pamiętaj, za wpisy szkalujące Wentę już nie płacą.

 
G
Gość

Starachowiczan nikt nie będzie żałował z powodu Materka. My kielczanie mamy gorzej bo mamy Wente. Materek przynajmniej rokuje - mieścinę wam wyremontował, będzie głochodno chłodno i nędznie, ale przynajmniej ładnie.

A my tu z Wentom ni momy nic. Najsampierwej odbył jakoweś 300 czy 3000 spotkań, potem wyjechoł na sylwestra do Włochów, a tero to nikt nie wi, co un robi. SIedzi pewnie i pozoruje robote bo nic nie umji.

Materek może jak będzie kampania to wom w Starachowicach rzuci do żarcia darmowom kiełbache i piwo w remizie. A Wenta nawet tego nie zrubi, chyba że mu powi Suchański albo Papajowo.

G
Gość

Starachowiczan nikt nie będzie żałował z powodu Materka. My kielczanie mamy gorzej bo mamy Wente. Materek przynajmniej rokuje - mieścinę wam wyremontował, będzie głochodno chłodno i nędznie, ale przynajmniej ładnie.

A my tu z Wentom ni momy nic. Najsampierwej odbył jakoweś 300 czy 3000 spotkań, potem wyjechoł na sylwestra do Włochów, a tero to nikt nie wi, co un robi. SIedzi pewnie i pozoruje robote bo nic nie umji.

Materek może jak będzie kampania to wom w Starachowicach rzuci do żarcia darmowom kiełbache i piwo w remizie. A Wenta nawet tego nie zrubi, chyba że mu powi Suchański albo Papajowo.

g
gosc
W dniu 06.02.2019 o 10:30, Franek Golas napisał:

PSL to największa zaraza jaka spadła na nasz kraj ale spokojnie bo pisiesyny ich powoli doganiają 

nIE MÓW TAK BO ZARAZY SIĘ OBRAŻĄ . PRZY NICH KIŁA , KOKLUSZ I MALARIA TO JEST NAGRODA. ZSL/PSL/ WYRWIJ CHWASTA

g
gosc

A kto to jest materek. , a kim jest jarubas.Tak jeden jak i drugi to nosiciele teczek.Jeden za Róża Thun , drugi za pałysem. Śmieci z biura wynieśli , zadzwonili po taksówkę , przynieśli , wynieśli , skserowali , donieśli , umylii szklanki , jarubas dodatkowo kieliszki . To są osobnicy , którym powierzyliście mieszkańcy pracę , której nie rozumieją bo nie mają do tego pojmowania aparatury , ani jakichkolwiek dokonań.

B
Benjamin

Jarubas Misiewiczem Świętokrzyskiego I wszystko cacy?

E
Ela

Następny wszechstronny ląduje w Starachowicach

N
Nick
W dniu 05.02.2019 o 11:29, Gość napisał:

Ludzie, weźcie się w garść w tych Starachowicach. Jesienią można zrobić referendum

A jaką widzisz alternatywę dla prezydentury p. Materka? Starachowicki PiS i ludzi p. Lipca, którzy chodzą przy jego nodze jak posłuszne Azory? Problem w tym, że nie ma niezależnych kandydatów, którzy skończyliby z układami w tym mieście i powiecie. I mieli jakikolwiek pomysł na to miasto. Każdy wciska swoich jak tylko się da i pięknie uśmiecha się do mediów. A mając do wyboru te dwie ekpiy, to już wolę młodego Materka, który przynajmniej zadba o wygląd miasta. Aniżeli wcześniej wspomnianą ekipę, która potrafi tylko organizować poczety powitalne dla Kaczyńskiego przed Kościołem. A na ludzi w pełni rzetelnych i niezależnych to póki co liczyć nie można.

N
Nick
W dniu 05.02.2019 o 11:29, Gość napisał:

Ludzie, weźcie się w garść w tych Starachowicach. Jesienią można zrobić referendum

A jaką widzisz alternatywę dla prezydentury p. Materka? Starachowicki PiS i ludzi p. Lipca, którzy chodzą przy jego nodze jak posłuszne Azory? Problem w tym, że nie ma niezależnych kandydatów, którzy skończyliby z układami w tym mieście i powiecie. I mieli jakikolwiek pomysł na to miasto. Każdy wciska swoich jak tylko się da i pięknie uśmiecha się do mediów. A mając do wyboru te dwie ekpiy, to już wolę młodego Materka, który przynajmniej zadba o wygląd miasta. Aniżeli wcześniej wspomnianą ekipę, która potrafi tylko organizować poczety powitalne dla Kaczyńskiego przed Kościołem. A na ludzi w pełni rzetelnych i niezależnych to póki co liczyć nie można.

r
robinson cruzoe

materek osiagnąłes dno , nepotyzm , kolesiostwo kwitnie

Z
Zatroskany UBywatel

Jak on teraz pogodzi karierę naukową z tak odpowiedzialną funkcją???

G
Gość
W dniu 06.02.2019 o 14:33, obcy napisał:

i tu się skończyło moje poparcie dla p. Materka

I tu powinno rozpocząć się REFERENDUM za odwołaniem Pana Materka z urzędu Prezydenta Miasta z powodu utraty zaufania u wyborców.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3