Były narodowe potrawy, tańce i karaoke, czyli Dzień Języków...

  Były narodowe potrawy, tańce i karaoke, czyli Dzień Języków Obcych w liceum "Baczyńskiego"

  (sts)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Były narodowe potrawy, tańce i karaoke, czyli Dzień Języków Obcych w liceum "Baczyńskiego"
  1/20
  przejdź do galerii

  ©Archiwum szkoły

  Pod znakiem różnych atrakcji i inwencji uczniów odbył się Dzień Języków Obcych w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
  Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali wylosowane kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne na samodzielnie udekorowanych stoiskach. Następnie pokazali przygotowane prezentacje multimedialne przedstawiające położenie kraju, stolicę oraz najbardziej znane zabytki w formie plakatu, a także piosenkę lub taniec w charakterystycznych strojach i prezentację znanej postaci.

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja tradycyjnych, narodowych potraw przygotowanych przez uczniów, oraz quizy anglo- i niemieckojęzyczny.

  Niezapomnianych wrażeń dostarczyli szczególnie uczniowie z klasy IA i IIA, którzy przygotowali inscenizacje w języku angielskim i niemieckim. Po raz drugi odbył się w naszej szkole konkurs karaoke w języku angielskim, który wzbudził dużo emocji wśród publiczności.

  Jury oceniało zaangażowanie klas, jakość wykonania przygotowanych piosenek, wrażenia artystyczne, płynność oraz wymowę.

  Zwycięzcą została klasę IA. Nagroda za drugie miejsce trafiła do klasy IIA, a za trzecie miejsce do IIIA.

  Uczniowie zadbali również o dekorację i przygotowali wystawę idiomów w języku angielskim w celu ich lepszego zapamiętania.

  Dzień Języków Obcych zaangażował wiele osób i pozwolił na odkrycie nowych szkolnych talentów. Połączenie elementów nauki i zabawy było niezwykłą motywacją do działania dla uczniów, którzy mocno zaangażowali się w różne konkurencje językowe i stworzyli niezapomnianą atmosferę tego ogólnoszkolnego projektu.

  Jego koordynatorką była nauczycielka języka angielskiego Krystyna Rojek a w jury zasiadali także nauczyciele: Katarzyna Żerek, Anita Skowrońska i Renata Kowalik oraz przedstawiciel Samorządu Szkolnego – Zuzia Zając.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  Zobacz także:Flesz. Matematyka do poprawki, czy nie będzie już obowiązkowa na maturze? NIK alarmuje, że poziom fatalny

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone