Były wielkie emocje. Korona wygrała z Legią 3:2!

Dorota Kułaga
W szlagierowym meczu Lotto Ekstraklasy, rozegranym na Kolporter Arenie, Korona Kielce wygrała z mistrzem Polski Legią Warszawa 3:2.

Korona Kielce - Legia Warszawa. Zobacz zapis relacji live

Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Jarosław Niezgoda 2, 1:1 Elia Soriano 40, 2:1 Ken Kallaste 42, 2:2 Kasper Hamalainen 52, 3:2 Jacek Kiełb 79.
Korona: Gostomski – Kosakiewicz, Rymaniak, Kovacević, Kallaste – Żubrowski Ż, Możdżeń – Cebula, Cvijanović (54. Dejmek), Soriano (69. Kiełb) – Kaczarawa Ż (82. Diaw).

Legia: Malarz – Broź, Dąbrowski Ż, Astiz, Hlousek – Mączyński, Moulin, Kucharczyk (83. Sadiku), Guilherme (45. Pasquato) – Hamalainen (59. Kopczyński), Niezgoda.

Sędziował: Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. Widzów: 15 200.

Trener Gino Lettieri zdecydował się na zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do poniedziałkowego meczu z Zagłębiem Lubin. Na prawej obronie zagrał Łukasz Kosakiewicz, bohater lipcowego meczu z Legią. Na środek defensywy przesunięty został Bartosz Rymaniak (w miejsce Radka Dejmka). W podstawowym składzie mecz zaczął Elia Soriano, a na ławce rezerwowych Jacek Kiełb.
Mecz zaczął się fatalnie dla Korony. Kielczanie wykonywali rzut rożny, popełnili błąd i Legia wyprowadziła skuteczną kontrę. Guilherme popisał się ładną akcją prawą stroną, nie przerwał jej Jakub Żubrowski. Piłka trafiła do Kaspra Hamalainena, ten dośrodkował i Jarosław Niezgoda strzałem głową zaskoczył Macieja Gostomskiego.

Korona stwarzała zagrożenie głównie po rzutach rożnych – w 12 minucie strzelał Adnan Kovacević, ale udaną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz. Podobnie jak w 15 minucie, gdy dwukrotnie ratował Legię od utraty bramki. Najpierw po przypadkowym strzale Inakiego Astiza, a później po dobitce wybił piłkę z linii bramkowej. W 27 minucie znowu Malarz uratował Legię, kapitalnie broniąc strzał głową Kovacevicia po dośrodkowaniu Gorana Cvijanovicia z rzutu wolnego.

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?

W 31 minucie Koronie dopisało szczęście, po strzale Guilherme, który sprawiał najwięcej problemów zawodnikom Korony, piłka trafiła w poprzeczkę.
W 40 minucie żółto-czerwoni wreszcie dopięli swego. Po dośrodkowaniu z prawej strony Łukasza Kosakiewicza Elia Soriano uderzył mocno i Malarz skapitulował. W 42 minucie Korona zdobyła drugą bramkę, z kilku metrów piłkę do siatki posłał Ken Kallaste. Kielczanie mieli jednak chwilę niepewności, ponieważ sędzia Mariusz Złotek poprosił o VAR. Okazało się, że bramka została zdobyta prawidłowo i Korona objęła prowadzenie 2:1.

Początek drugiej połowy to błąd Korony w środkowej strefie boiska, prostopadłe podanie dostał Kasper Hamalainen, wyszedł sam na sam i pokonał Macieja Gostomskiego. W 64 minucie mieliśmy kopię tej akcji – prostopadłe podanie, tym razem do Michała Kucharczyka, a ten w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

W 69 minucie na boisko wszedł Jacek Kiełb i kilkadziesiąt sekund później poważnie zagroził Legii. Uderzył z ostrego kąta, ale Malarz odbił piłkę. W 74 minucie z rzutu wolnego strzelił Mateusz Możdżeń – Malarz był na posterunku.
W 79 minucie ładną akcję prawą stroną przeprowadził Łukasz Kosakiewicz, zacentrował w pole karne, a Jacek Kiełb strzałem z kilku metrów zdobył trzecią bramkę dla Korony! Tak jak obiecywał, zadedykował ją urodzonej kilka dni temu drugiej córeczce Amelce.
Wynik nie uległ zmianie. Korona po bardzo dobrym, szybkim meczu, przy komplecie publiczności pokonała Legię Warszawa 3:2. Po rozegraniu 17 kolejek kielczanie mają na koncie 29 punktów i ogromne powody do satysfakcji.