Całe rodziny na rowery!

Materiał informacyjny Powiat Pińczowski
Udostępnij:

Przed nami wydarzenie, którego bardzo brakowało nam przez minione dwa pandemiczne lata. Rodzinny Rajd Rowerowy Ścieżkami Jana Moskwy po raz VII już przejedzie przez powiat, a po raz drugi już piękną, malowniczą i wymagającą trasą przez Bieszczady Ponidzia.

Start o godzinie 14.00, sprzed pińczowskiej hali sportowej „Żółwik”, przy ul. Republiki Pińczowskiej. W Skrzypiowie rowerzyści „odbiją” na Zakrzów, a potem powiatową drogą dojadą do Kozubowa, by następnie skręcić w boczną drogę prowadzącą do Bugaja. Najpiękniejszy i jeden z najtrudniejszych odcinków rajdu to leśny dukt prowadzący z Bugaja w gminie Pińczów do Sadkówki w gminie Michałów. W Sadkówce – najmniejszej miejscowości w powiecie, zaplanowano odpoczynek i poczęstunek, a potem rowerzyści udadzą się w kierunku Gór. Stamtąd trasa rajdu poprowadzi do Betlejem –przysiółka Michałowa, a ostatni odcinek to trasa Michałów – Pińczów.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rowerów i aktywnego wypoczynku. Jak zwykle, mamy dla Państwa atrakcyjne nagrody, które rozlosujemy po powrocie do Pińczowa. Są to dwa wspaniałe roweryufundowane przez Zarząd Powiatu Pińczowskiego i Rodzinę śp. Starosty Jana Moskwy, a także moc drobniejszych, acz bardzo przydatnych akcesoriów rowerowych. Warto spędzić z nami najbliższe niedzielne popołudnie. Pogodę też mamy zamówioną” – mówi Michał Klamiński, dyrektor pińczowskiej hali widowiskowo – sportowej, głównego organizatora wydarzenia.

„To największa impreza rowerowa w południowej części regionu. Co rokuwyłączając dwa minione lata, obieramy ciekawe trasy i przemierzamy nasz powiat, nierzadko zahaczając o powiaty ościenne. To jest nasz hołd dla przedwcześnie zmarłego, niezapomnianego starosty Jana Moskwy. Mój poprzednik był ogromnym miłośnikiem rowerowych wycieczek po Ponidziu. Nasz rajd jest także doskonałym sposobem na promocję pięknego Ponidzia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy” – zachęca starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

Organizatorzy rajdu informują, że na trasie rajdu mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Czas przejazdu, bez postojów, szacuje się na 2 godziny 4 minuty


Jednogłośne TAK dla Zarządu Powiatu Pińczowskiego

We wtorek 28 czerwca 2022 roku, w sali konferencyjnej POKSTiR, odbyła się sesja Rady Powiatu Pińczowskiego, której najważniejszym punktem było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Pińczowskiego, za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Przed głosowaniem miejsce przy mównicy zajął starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, przewodniczący Zarządu. Gospodarz powiatu przedstawił sprawozdanie z działań realizowanych z powiatowego budżetu, przez dwanaście miesięcy 2021 roku. Następnie przytoczono opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach i Komisji Rewizyjnej Powiatu Pińczowskiego. Obydwa dokumenty pozytywnie oceniły realizację zeszłorocznego budżetu, a głosowanie Rady było ich przypieczętowaniem. Wszyscy radni obecni na sali obrad udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Pińczowskiego.

„Bardzo serdecznie dziękuję za okazane poparcie, jak również za cały rok współpracy. Państwa postawa jest ogromną motywacją do dalszych działań dla rozwoju naszego powiatu” – mówił po głosowaniu starosta Zbigniew Kierkowski.

Tu podaj tekst alternatywny


Nagrody, wyróżnienia, wzruszenia – młodzież zamknęła rok szkolny

Gospodarze Powiatu Pińczowskiego uczestniczyli w akademiach wieńczących rok szkolny 2021/2022. Wicestarosta pińczowski Ryszard Barna składał gratulacje młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie, z kolei starosta Zbigniew Kierkowski spotkał się z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. bł. Ks. Józefa Pawłowskiego, a także z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja. Warto w tym miejscu zatrzymać się na chwilę, by dodać, że zarówno w „Kołłątaju”, jak i w „Staszicu” spadł prawdziwy deszcz nagród. Utalentowani i uzdolnieni uczniowie, przez cały rok szkolny zwyciężali turnieje, wygrywali konkursy, odnosili sukcesy w olimpiadach, promując szkołę i cały powiat. Te zasługi doceniła dyrekcja i władze samorządowe, dając temu wyraz podczas uroczystej gali na zakończenie roku. Kilkudziesięciu uczniów z rąk dyrekcji i wychowawców odebrało dyplomy, nagrody książkowe lub świadectwa z wyróżnieniem, a ich dumni rodzice usłyszeli serdeczne gratulacje. By jednak oddać cesarzowi, co cesarskie, wspomnieć należy o ogromnym zaangażowaniu nauczycieli pracujących w placówkach. To oni przekazują wiedzę, wspierają i zachęcają młodzież do pozalekcyjnych działań, do uczestnictwa w konkursach, do pracy i nauki ponad wymagany program. Wyrazy najgłębszego uznania.

„Droga Młodzieży, przed Wami dwa miesiące zasłużonego odpoczynku. Wykorzystajcie dobrze ten czas, odpoczywajcie aktywnie i bezpiecznie, by we wrześniu, w pełni sił powrócić do szkolnych ławek” – mówili gospodarze powiatu.

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny


100 lat na straży bezpieczeństwa

Liczne poczty sztandarowe, orkiestra i odznaczenia – jubileusz 100-lecia jednostki OSP Pełczyska miał bardzo uroczystą oprawę, której punktem kulminacyjnym było odznaczenie Sztandaru jubilatki Złotym Znakiem Związku OSP RP. Odznakę do sztandaru przypiął prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie, dh Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski. Prezes Kierkowski, w asyście wiceprezesów Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP: wójta Tadeusza Sułka i komendanta powiatowego PSP Pińczów bryg. Grzegorza Karwata, a także prezesa jednostki OSP Pełczyska, dh Rafała Górniaka, odznaczył także zasłużonych druhów z Pełczysk. Złoty Medal otrzymał dh Przemysław Zięba, dh Maciej Wierzbowski oraz dh Krzysztof Machynia, brązowy zaś druhny Justyna Szczepanik i Ewelina Łyko oraz druhowie Marek Przeniosło i Andrzej Pobiega.

Ochotnicy z OSP Pełczyska otrzymali również odznakę Wzorowego Strażaka. Decyzją Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, odznaczenie Grzegorz Chmielarz, Dariusz Malczyk, Łukasz Nowak oraz Piotr Walaś.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie