Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

CBA w kieleckiej szkole! Właścicielka miała wyłudzić grubą kasę! Będą kolejne zatrzymania?

Paulina Baran
Paulina Baran
archiwum
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali właścicielkę sieci szkół licealnych i policealnych z Kielc. Śledczy zebrali materiał wskazujący na to, że kobieta wyłudziła co najmniej 75 tysięcy złotych z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Właścicielka sieci szkół licealnych i policealnych, działających na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego została zatrzymana przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledztwo dotyczy podejrzenia wyłudzenia środków pochodzących z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz bezprawnego wpływania na tok prowadzonego śledztwa realizowanego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

- W trakcie prowadzonego postępowania zebrano materiał wskazujący na przedkładanie do organów samorządowych, będących dysponentami środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, dokumentacji poświadczającej nieprawdę - wyjaśnia Temistokles Brodowski, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Tłumaczy, że chodziło nie tylko o zawyżanie liczby uczniów zapisanych na zajęcia ale także tych, którzy realnie w nich uczestniczyli.

Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu.

Tak sprawę komentuje Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc

Nadal trwają czynności procesowe oraz badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych.
W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzających ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli, proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (17) 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00 do 28 czerwca 2019 roku, lub całą dobę pod numerem 800 808 808.

Postawa osób, o których mowa może mieć znacznie dla późniejszej oceny formalno-prawnej zaistniałych z ich udziałem zdarzeń, ponieważ w prowadzonym postępowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami, na co wskazuje rozwojowy charakter śledztwa

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Jak żyli osadzeni w dawnych więzieniach?



Co może policjant, a czego nie?


Czy dostałbyś się do policji? Test


Czy dogadałbyś się w więzieniu? Test z grypsery


Wiesz, co oznaczają więzienne tatuaże?


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie