Cenny remis Nowin. Ligowe debiuty trenera i zawodników

Dorota Kułaga
Drużyna z Nowin wywalczyła cenny punkt w wyjazdowym meczu w Gliwicach.
Drużyna z Nowin wywalczyła cenny punkt w wyjazdowym meczu w Gliwicach. GKS Ekom Futsal Nowiny
Drużyna GKS Ekom Futsal Nowiny zremisowała w pierwszej lidze futsalu z GSF Gliwice 2:2 (1:2). Był to ligowy debiut nowego szkoleniowca Miłosza Kocota i kilku zawodników.

GSF Gliwice – GKS Ekom Futsal Nowiny 2:2 (2:1)

• Bramki: dla GKS Ekom Futsal Przeniosło 1, Maciej Ponikowski 37.
  • GKS Ekom Futsal: Machlowski, Kozub – Ponikowski, Przeniosło, Dorowski, Musiał – R. Szymonek, Zacharski, Chatys, P. Szymonek, Lekki, Porębski, Cyranowski.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach do zespołu z Nowin doszli: Andrzej Musiał, Dawid Porębski, Adam Przeniosło, Jakub Machlowski z Lex Kancelaria Słomniki oraz Arkadiusz Lekki z zespołu Solne Miasto Wieliczka.

Mecz w Gliwicach stał na dobrym poziomie i był niezwykle emocjonujący. Gospodarze już w 20 sekundzie objęli prowadzenie po strzale Tomasza Czecha. Nowiny wyrównały w 50 sekundzie po znakomitym strzale w okienko Adama Przeniosło.

W 3 minucie Tomasz Lutecki strzelił drugiego gola dla GSF i wydawało się, że będzie to spotkanie, w którym padnie dużo bramek. Tak się jednak nie stało, między innymi dzięki dobrej postawie bramkarzy obu zespołów. W 9 minucie Łukasz Bogdziewicz obronił rzut karny, który wykonywał Przeniosło. Dopiero w 37 minucie Maciej Ponikowski strzelił gola i ustalił wynik spotkania.