Cenny remis piłkarzy Korony Kielce w meczu z Lechem Poznań w PKO Ekstraklasie [ZDJĘCIA, WIDEO]

dor
Piłkarze Korony Kielce bezbramkowo zremisowali w Poznaniu z Lechem.
Piłkarze Korony Kielce bezbramkowo zremisowali w Poznaniu z Lechem. Zdjęcia Grzegorz Dembiński/Głos Wielkopolski
Piłkarze Korony Kielce zremisowali 0:0 z Lechem Poznań w wyjazdowym meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy.

Lech Poznań - Korona Kielce 0:0
Korona: Kozioł - Spychała, Kovacević, Marquez, Gardawski - Gnjatić, Radin Ż - Lioi (73. Jukić), Cebula (87. Pućko), Djuranović - Papadopulos (79. Żyro).
Lech: Van der Hart - Gumny, Satka, Rogne, Kostewycz - Jóźwiak, Muhar (79. Tomczyk), Tiba Ż, Puchacz (67. Marchwiński), Jevtić - Gytkjaer.
Sędziował: Piotr Lasyk z Bytomia
Widzów: 22 179.

Korona rozpoczęła mecz z jedną zmianą w składzie w porównaniu do poprzedniego spotkania. Była ona wymuszona, ponieważ Jakub Żubrowski pauzował z powodu czterech żółtych kartek. Zastąpił go Milan Radin.

Pierwsza połowa należała do Lecha. Gospodarze stworzyli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. W 8 minucie Pedro Tiba uderzył z ostrego kąta, ale Marek Kozioł odbił piłkę nogą. W 9 minucie groźnie uderzył Christian Gytkjaer - piłka poszybowała obok spojenia. W 21 minucie strzał Pedro Tiby obronił Marek Kozioł. W 25 minucie bramkarz Korony popisał się interwencja w stylu golkipera piłki ręcznej - w wyskoku ręką obronił strzał Christiana Gytkjaera. W 27 minucie Koronie dopisało szczęście - w dogodnej sytuacji Kamil Jóźwiak uderzył minimalnie obok słupka. W 38 minucie Adnan Kovacević zablokował strzał Jevticia.

Mecz oglądało 22 179 kibiców, z czego 11 005 osób było na stadionie w ramach akcji Kibicuj z Klasą. W drugiej połowie Korona zagrała lepiej, bardziej odważnie i zaczęła stwarzać bramkowe okazje. W 54 minucie bramkarz Lecha z trudem odbił piłkę po strzale Urosa Djuranovicia.

W 64 minucie Lech zdobył bramkę. Jego autorem był środkowy obrońca Thomas Rogne, który trafił do siatki po dośrodkowaniu Darko Jevticia, Sędzia zdecydował się na skorzystanie z VAR-u. Analiza wideo potwierdziła, że zawodnik Lecha nie trafił w piłkę głową, ale futbolówka odbiła się od jego ręki. Sędzia podjął prawidłową decyzję, nie uznał gola.

W 86 minucie po strzale Roberta Gumnego pewnie interweniował na przedpolu Marek Kozioł. W 89 minucie golkiper Korony pewnie obronił strzał Darko Jevticia z rzutu wolnego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry z rzutu wolnego uderzył Uros Djuranović - piłka przeszła nad poprzeczką.

W 93 minucie Koronie znowu dopisało szczęście. Po strzale Pawła Tomczyka i rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę. Jeszcze w 95 minucie Lech wykonywał rzut wolny, ale Pedro Tiba uderzył obok słupka.

Korona bezbramkowo zremisowała z Lechem w Poznaniu 0:0. To cenny punkt wywalczony przez ekipę prowadzoną przez Mirosława Smyłę.