Centralna Liga Juniorów. Korona wygrała z Motorem Lublin w Kielcach i jest liderem

Sławomir Stachura
Kielecka drużyna wróciła na fotel lidera, gdyż pokonała Motor, a prowadząca w tabeli Resovia Rzeszów przegrała z Karpatami w Krośnie 0:1. Korona prowadzi w tabeli, a to czy wygra ligę i awansuje do półfinału mistrzostw Polski, zadecyduje ostatni mecz sezonu z tydzień w Krakowie z Cracovią.

Pojedynek z Motorem był dla Korony trudny, gdyż nie mogła zagrać w optymalnym składzie. Kilku zawodników było przeziębionych, a zmęczony po zgrupowaniu kadry Polski Jakub Górski zagrał w drugiej połowie. Motor walczył zaciekle, gdyż porażka w Kielcach przesądzała o jego degradacji. Korona poradziła sobie z presją i na koniec mogła zatańczyć z radości.

Pierwszego gola strzelił przed przerwą Kacper Rogoziński po dobrym dograniu Piotra Lisowskiego. Po przerwie kielczanie podwyższyli na 2:0, po tym jak w polu karnym faulowany był drugi z braci Lisowskich – Dawid, a Bartek Gawlik zamienił rzut karny na gola.

Goście zdołali jednak zdobyć kontaktową bramkę po rzucie rożnym i błędzie kieleckiej defensywy, ale ostatnie słowo w meczu należało do Żółto-Czerwonych. Wprowadzony na boisko Jakub Wojtaszek świetnym podaniem obsłużył Dawida Lisowskiego, ten położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

- Cieszę się, bo udało mi się zdobyć trzeciego gola, który właściwie rozstrzygnął losy tego ważnego meczu – stwierdził Dawid Lisowski.

- To był bardzo trudny mecz, Motor walczył o utrzymanie. Wygraliśmy, cieszymy się z tego i do Krakowa na spotkanie z Cracovią jedziemy po zwycięstwo – stwierdził Michał Gębura, który prowadzi Koronę razem z Markiem Grabą.

Korona Kielce – Motor Lublin 3:1 (1:0)
Bramki:
Kacper Rogoziński 29, Bartłomiej Gawlik 50 z karnego, Dawid Lisowski 74 – Bartosz Zbiciak 54.
Korona: Sobieski – Plech (78. Broniś), Gawlik, Prętnik, Malec – Kruszec (60. Wojtaszek), P. Lisowski (70. Równicki), Gadomski (52. Górski), D. Lisowski (80. Moskal) – Pawczyński – Rogoziński.