Centralna Liga Juniorów. Radosław Seweryś i Iwo Kaczmarski są powoływani do kadry. Korona Kielce wiąże z nimi duże nadzieje [ZDJĘCIA, WIDEO]

dor
Radosław Seweryś (z lewej) i Iwo Kaczmarski to duże talenty. Korona Kielce powinna mieć z nich dużą pociechę. Fot. Łączy nas piłka/Krzysztof Krogulec/Korona Kielce
Korona Kielce wiąże ogromne nadzieje z 15-letnim Iwo Kaczmarskim i 16-letnim Radosławem Sewerysiem. -To nasze perełki - mówi trener Korony II Sławomir Grzesik.

Obydwaj regularnie są powoływani do reprezentacji Polski, grają też w Koronie Kielce w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat. Ostatnio byli na zgrupowaniu Talent Pro w Hiszpanii. Trenowało tam 40 najzdolniejszych polskich piłkarzy z roczników 2003, 2004 i 2005. Zajęcia prowadzili tak znani trenerzy i zawodnicy jak selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, Stefan Majewski, Sebastian Mila i Marek Zieńczuk. Dla młodych piłkarzy Korony było to cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje.

Po powrocie otrzymali kolejne powołania. Środkowy pomocnik Iwo Kaczmarski znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na towarzyski turniej International U17 La Manga Tournament, który odbędzie się w dniach 4-11 lutego w hiszpańskiej Murci.

Środkowy obrońca Radosław Seweryś został powołany przez Dariusza Gąsiora na International U16 Youth Tournament w Izraelu, który rozpoczął się 27 stycznia.

Seweryś i Kaczmarski z powodzeniem występują w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów do 18 lat oraz w rezerwach Korony w trzeciej lidze. Grając z seniorami nabywają cennego doświadczenie w piłce seniorskiej. -Atutem Radka jest dobre wprowadzenie piłki do gry, przerzut, podanie crossowe i oczywiście warunki fizyczne. Ma już prawie 190 centymetrów wzrostu. To dobry materiał na dobrego środkowego obrońcę. Tym bardziej, że jest to zawodnik lewonożny, a w Polsce takich obrońców brakuje. Iwo ma dobry przegląd pola, technikę, musi popracować nad odbiorem piłki i zadziornością, nad przygotowaniem motorycznym, bo jest to pozycja wymagająca dużo biegania. Ale to co najważniejsze, umiejętności piłkarskie jak na ten wiek ma wysokie. Myślę, że jak się będzie tak rozwijał, to dużo w piłce osiągnie - mówi Sławomir Grzesik, trener Korony II.

- Cieszy mnie to, że regularnie dostaje powołania do kadry narodowej, ale nie zadowalam się tym. Chciałbym to kontynuować aż do pierwszej reprezentacji. Mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować - mówi Iwo Kaczmarski, pomocnik Korony.

Radosław Seweryś mimo młodego wieku miał już okazję trenować z ekstraklasową Koroną.

- To fajne przeżycie. Nie spocząłem na laurach. Dalej będę ciężko pracował, żeby trafić do pierwszej drużyny i zadomowić się w niej - mówi utalentowany obrońca, który jesienią zdobył jedną bramkę w meczu Centralnej Ligi Juniorów do 18 lat. -Cieszę się, że jestem w tym miejscu, ale duża w tym zasługa Roberta Stachury, prezesa KKP Korona. -To on mnie mobilizował do treningów i wspierał, za co mu dziękuję - dodał Radek.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Laureaci Plebiscytu 2018 i ich kobiety - żony, narzeczone, dziewczyny

Świętokrzyskie zawodniczki jak modelki [AKTUALIZACJA]


Najprzystojniejsi sportowcy w świętokrzyskich klubach. Zdjęcia z prywatnych sesji!

Księża z diecezji kieleckiej mistrzami Polski w piłce nożnej! [ZDJĘCIA]Wideo

Dodaj ogłoszenie