Centralna Liga Juniorów u18. Korona Kielce została rozgromiona przez Pogoń Szczecin

Damian Wiśniewski
- Zagraliśmy dzisiaj tragicznie, a rywale koncertowo - powiedział po meczu trener Korony, Paweł Czaja. Damian Wiśniewski
Korona Kielce rozegrała w sobotę 14 listopada mecz Centralnej Ligi Juniorów do lat 18. Podopieczni trenera Pawła Czai zostali rozgromieni w Szczecinie przez tamtejszą Pogoń i przegrali z nią aż 1:10.

Pogoń Szczecin u18 - Korona Kielce u18 10:1 (3:0)
Bramki: Piotr Delner 11, Olaf Korczakowski 38, 65, Kacper Łukasiak 45 z rzutu karnego , Michał Samborski 58, 60, Kamil Kort 70 z rzutu karnego, Fabian Grzelka 80, 85, 86 - Miłosz Strzeboński 75.

Pogoń: Ł. Łęgowski – Bąk, Stachnik, Delner, Rezaeian, Kort, Mencnarowski (69. Smykowski), Rybicki (64. Cybulski), Łukasiak, Korczakowski (82. Kapela), Samborski (64. Grzelka).
Korona: Drej - Marek, Seweryś, Żyła (75. Łoch), Skupień (60. Walkowiak), Kośmider (32. Świecarz), K. Turek, Majewski (75. Skiba), Strzeboński, Przybysławski (60. Kowalik), Płocica.

Rozmiary porażki zespołu Korony Kielce do lat 18 są szokujące nawet biorąc pod uwagę miejsca, jakie oba zespoły zajmują w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-czerwoni są w strefie spadkowej, są przedostatni, a Pogoń jest czwarta.

Na boisku zupełnie jednak dominowali gospodarze, choć do przerwy strzelili "tylko" trzy gole. W drugiej połowie dołożyli siedem, a wprowadzony z ławki rezerwowych Fabian Grzelka od 80. do 86. minuty trzykrotnie pokonywał bramkarza Korony.

- Zagraliśmy dzisiaj tragicznie, a rywale koncertowo. Dość mocno podłamał nas gol na 3:0 w samej końcówce pierwszej połowy. Musimy jak najszybciej podnieść się po tej porażce i przygotować do kolejnych spotkań - powiedział po meczu Paweł Czaja (za korona-kielce.pl).

Kolejne spotkanie kielczanie rozegrają u siebie z UKS SMS Łódź, a będzie to 22 listopada.