Centralna Liga Juniorów U-18. Porażka Korony w Zabrzu

Mateusz Dudek
Damian Wiśniewski
Porażką 0:2 zakończyło się niedzielne, wyjazdowe spotkanie Korony Kielce z drużyną Górnika Zabrze w ramach Centralnej Ligi Juniorów do lat 18. Oba gole padły po rzutach karnych. Nie brakowało też kontrowersji.

Górnik Zabrze U-18 - Korona Kielce U-18 2:0 (0:2)

Korona: Drej – Skupień, Kośmicki, Kiełb, Cukrowski – Konstantyn, Turek, Słabosz (71. Turek), Żądło (67. Gierczak), Drzewoński (63. Płocica) – Rybus.

Czerwona kartka: Jakub Rybus 60.

W niedzielę drużyna prowadzona przez trenera Pawła Czaję pojechała do Zabrza gdzie w rozgrywanym awansem pierwszym meczu rundy rewanżowej mierzyła się z Górnikiem Zabrze. Sporym utrudnieniem od początku było bardzo nie równe boisko. Pierwsza połowa była wyrównana, a najlepszą okazję miała w tej części miała Korona jednak piłka po jednym ze strzałów trafiła w słupek.

Druga połowa znacząco nie różniła się od pierwszej jednak gospodarze zdołali strzelić dwie bramki. Obie padły po rzutach karnych. Druga jedenastka była jednak bardzo kontrowersyjna. W tej części gry kontrowersyjnych decyzji sędziego było więcej.

-Nie był to nasz najlepszy mecz dlatego nie możemy winić za wynik sędziego ponieważ w pewnych sytuacjach mogliśmy zachować się lepiej i wtedy wynik ten mógł być dla nas korzystniejszy. Szkoda tych punktów, ale teraz zaczynamy już myśleć o wiosnie i mamy sporo czasu aby poprawić to co nie działało tak jak należy jesienią - powiedział trener Korony, Paweł Czaja.