Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana...

  Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach już otwarte!

  dota

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Hala sportowa w Centrum Rehabilitacji i Sportu będzie służyła między innymi młodym zawodnikom z Akademickiego Związku Sportowego.

  Hala sportowa w Centrum Rehabilitacji i Sportu będzie służyła między innymi młodym zawodnikom z Akademickiego Związku Sportowego. ©Łukasz Zarzycki

  - Kolejne marzenie się spełniło - powiedział profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, uroczyście otwierając Centrum Rehabilitacji i Sportu. Obiekt ten znajduje się na terenie Kampusu Uniwersyteckiego przy ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach.
  Hala sportowa w Centrum Rehabilitacji i Sportu będzie służyła między innymi młodym zawodnikom z Akademickiego Związku Sportowego.

  Hala sportowa w Centrum Rehabilitacji i Sportu będzie służyła między innymi młodym zawodnikom z Akademickiego Związku Sportowego. ©Łukasz Zarzycki


  Inauguracja odbyła się w hali sportowej, która jest dostosowana do potrzeb różnych dyscyplin sportowych. Ale Centrum jest kompleksem, którego elementy będą wykorzystywane między innymi do kształcenia i prowadzenia badań na kierunkach medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu.

  - Znajduje się tu również cześć rehabilitacyjna, podzielona na pięć sal: kinezy, fizykoterapii, terapii manualnej, masażu leczniczego oraz odnowy biologicznej.
  Są też dwa duże pomieszczenia: sala aktywizacji ruchowej, czyli mówiąc obrazowo siłowania i sala gimnastyki korekcyjnej. Jest także część administracyjna - wymienia kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, doktor Rafał Pawłowski.

  Dotychczas Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach nie miał własnego ośrodka sportu. Wynajmował różne, czasem nawet kilkanaście, obiektów na terenie miasta. Teraz większość zajęć, oprócz tych na pływalni, będzie się odbywała w nowym kompleksie. Centrum Rehabilitacji i Sportu otwiera też nowe perspektywy.

  - Posiadanie własnej bazy sportowej daje nam możliwość zrealizowania planów, które od dawna mieliśmy w szkole, to jest powołania nowego kierunku z zakresy wychowania fizycznego. Czekamy na zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mamy nadzieję, że już latem będziemy mogli prowadzić nabór na ten kierunek - podkreśla rektor Semaniak.

  Budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach kosztowała ponad 11 milionów złotych. Większość tej kwoty pochodziła z funduszy unijnych. a część z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

  Pierwszy mecz w hali sportowej odbędzie się już w sobotę. Natomiast w czwartek, po oficjalnej części otwarcia, zaproszeni goście mięli okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach: rzucali do kosza, grali w siatkówkę, a także pod okiem Sławomira Szmala, bramkarza drużyny Vive Tauron Kielce, mogli strzelać gole.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo