Ciekawa rywalizacja na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych w Końskich. Startowało kilkuset zawodników

Dorota Kułaga
Kilkaset osób wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych, które w sobotę odbyły się w Końskich.

Ciekawa rywalizacja na mistrzostwach młodzików w przełajach w Końskich

-Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tej imprezy. Frekwencja dopisała, była ciekawa rywalizacja. Cieszę się, że na trasach w Końskich po raz kolejni rywalizowali zawodnicy w biegach przełajowych - mówił Wiesław Rożej, były wieloletni prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. -Jednocześnie dziękuję wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji mistrzostw, zwłaszcza naszym sponsorom - dodał.

Młodzicy z klubów z województwa świętokrzyskiego zajęli jedno pierwsze, jedno drugie i dwa trzecie miejsca. Najlepiej wypadł Kuba Tałaj z Żaczka Połaniec, który triumfował w biegu na dystansie 2 kilometrów. Trzeci w tym biegu był Kamil Mąka, szósty Dawid Cholewiński, siódmy Mateusz Dwojak (wszyscy z LKB Rudnik), ósmy Maksymilian Masłowski z Żaczka, dziewiąty Emil Pięciński z Juventy-Cerrad Starachowice, a dziesiąty Kryspin Golemba z Żaczka - informuje www.la.kielce.com.pl.

W biegu na 2,5 kilometra młodziczek na drugiej pozycji sklasyfikowana została Natalia Kosińska z KKL Kielce. Adrianna Gierek z KKL była trzecia w biegu na 1,5 km. Na tym dystansie piąta była Emilia Synowska z Nadiru Jędrzejów, szósta Anna Kawecka ze Słoneczka Busko-Zdrój, a siódma Zofia Dróżdż z Juventy-Cerrad Starachowice. Na 3 km młodzików w czołówce byli biegacze KKL – Paweł Piwoński zajął piątą lokatę, Jakub Duda siódmą - informuje portal www.la.kielce.com.pl.

KKL w punktacji klubowej mistrzostw został sklasyfikowany na czwartym miejscu z dorobkiem 7 pkt. Na piatej pozycji sklasyfikowana została Juventa-Cerrad Starachowice (6), na szóstej Żaczek Połaniec, na ósmej LKB Rudnik, na dziewiątej Słoneczko Busko-Zdrój (po 5). W punktacji województw łódzkie zgromadziło 51 punktów, a świętokrzyskie 29 pkt.

W rozegranym poza programem mistrzostw biegach świętokrzyscy biegacze odnieśli trzy zwycięstwa: Gabriela Parada ze Słoneczka na 600 m dziewcząt do 13 lat i Karol Bąk z Żaczka na 3 km juniorów.