Ciekawa rywalizacja w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu. Na Foce wystartowali uczniowie klas V-VI

Dorota Kułaga
Małgorzata Góźdź ze Szkoły Podstawowej 9 Kielce, trenująca w Akwedukcie Kielce,  zajęła 2 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 45.00 sekundy. Na zdjęciu z tatą Wojciechem Góździem.
Małgorzata Góźdź ze Szkoły Podstawowej 9 Kielce, trenująca w Akwedukcie Kielce, zajęła 2 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 45.00 sekundy. Na zdjęciu z tatą Wojciechem Góździem. Archiwum prywatne/MOSiR
Na pływalni Foka na osiedlu Barwinek odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu. Tym razem na starcie stanęli uczniowie klas V-VI.

Uczniowie rywalizowali w następujących wyścigach: 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym i w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. W punktacji drużynowej najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa 27 z dorobkiem 176 punktów. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Społecznych, który wywalczył 173 punkty. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Szkoła Podstawowa 25 - zgromadziła 161 punktów.

W rankingu medalowym triumfowała Szkoła Podstawowa 25 - zdobyła 9 medali (5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe). Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęła Szkoła Podstawowa numer 34 - 5 medali (2 złote, 3 srebrne), a trzecie Szkoła Podstawowa numer 1 - 6 medali (2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe).

Na tych zawodach dobrze spisali się uczniowie, którzy na co dzień trenują w Akwedukcie Kielce - Filip Majcherczyk, Allan Artwik, Marcel Młynarczyk, Małgosia Góźdź. Zajęli miejsca na podium. Trenerem tych zawodników w klubie jest Grzegorz Kożuchowski.

Przed nami ciekawie zapowiadająca się rywalizacja uczniów szkół ponadpodstawowych w Mistrzostwach Kielc w pływaniu. Zawody odbędą się 29 marca na pływalni Foka na osiedlu Barwinek w Kielcach. Początek o godzinie 10.
Zawodnicy będą startować w następujących konkurencjach: 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym oraz w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym.

Zgłoszenie powinno zawierać listę imienną uczniów z podaniem klasy, nazwy i numeru szkoły, wykazu konkurencji, do których uczniowie zostali zgłoszeni. Zgłoszenie należy przesłać w wersji elektronicznej na adres: [email protected] (do pobrania ze strony internetowej). Wersję papierową, potwierdzoną przez dyrekcję szkoły, należy dostarczyć organizatorowi w dniu zawodów. Zgłoszenia zawodników w dniu zawodów nie będą przyjmowane. Zgłoszenia należy przesłać do 21 marca. Przypomnijmy, że uczeń ma prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych i w sztafecie.