MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ciekawe warsztaty na strzelnicy w Baryczy. Strzelał też znany samorządowiec. I to jak! [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Starostwo Powiatowe w Końskich
W środę 23 czerwca na strzelnicy sportowej, znajdującej się na terenie Nadleśnictwa Barycz, na dzierżawionej przez Konecki Klub Strzelecki KALIBER 44, przeprowadzono ciekawe warsztaty szkoleniowe dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich, podczas których uczniowie doskonalili zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności praktyczne.

Otwarcia szkolenia dokonali: starosta konecki, Grzegorz Piec, członek zarządu powiatu, Jarosław Staciwa oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, Beata Jakubowska.

„Warsztaty szkoleniowe dla młodzieży z zakresu sprawności fizycznej i szkolenia strzeleckiego” odbyły się dzięki pozyskaniu funduszy na projekt za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „U Źródeł” w Modliszewicach. W szkoleniu wzięli udział głównie uczniowie klas mundurowych, ale także ci z klas z rozszerzeniem sportowym. Koordynatorem całego projektu był Witold Fitas.

Warsztaty rozpoczęły się omówieniem teorii oraz zasad obowiązujących zarówno na strzelnicy, jak i podczas samego treningu. Przebiegły one pod czujnym okiem instruktorów, którzy podzielili się cennym doświadczeniem i korygowali uczniów w taki sposób, żeby osiągać jak najlepsze efekty. Program szkolenia opierał się na trzech obszarach: szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, szkolenia strzeleckiego i szkolenia z zakresu sprawności fizycznej. Pokaz pierwszej pomocy przeprowadził nauczyciel ZSP nr 1 w Końskich – Witold Fitas. Za szkolenie strzeleckie odpowiadał instruktor strzelectwa - Sebastian Dziurdź, z kolei konkurencje sprawnościowe przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego - Rafał Sobczyk.

Uczestnicy szkolenia, mogli także obejrzeć reprodukcje broni czarnoprochowej z XIX wieku. Swoją kolekcję zaprezentował w Baryczy - Jacek Owczarczyk.

Organizacyjny sukces warsztatów nie miałby miejsca, gdyby nie zaangażowanie pracowników ZSP nr 1: Anety Dziurdź, Renaty Miler, Rafała Sobczyka, Katarzyny Kałuży, Teresy Wojtulskiej i Agaty Góreckiej.

Duże zainteresowanie wzbudził aktywny udział Członka Zarządu Powiatu - Jarosława Staciwy w potyczkach strzeleckich, podczas których zaskoczył wszystkich uczestników szkolenia, swoimi doskonałymi umiejętnościami strzeleckimi.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ciekawe warsztaty na strzelnicy w Baryczy. Strzelał też znany samorządowiec. I to jak! [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie