Ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez stowarzyszenie Z Nami Raźniej w ramach projektu Efekt [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Ostatnimi działaniami na rzecz wychowanków pieczy zastępczej oraz dzieci z placówek wsparcia dziennego było zorganizowanie w ferie zimowe zajęć plastycznych oraz warsztatów z zakresu rękodzieła artystycznego.
Ostatnimi działaniami na rzecz wychowanków pieczy zastępczej oraz dzieci z placówek wsparcia dziennego było zorganizowanie w ferie zimowe zajęć plastycznych oraz warsztatów z zakresu rękodzieła artystycznego. Fot. Dorota Kułaga/Archiwum stowarzyszenia
Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia i Rozwoju "Z Nami Raźniej" brało udział w projekcie unijnym "EFEKT - dostępność i rozwój usług społecznych w Kielcach". Ostatnie zajęcia w ramach tego projektu odbyły się w miniony piątek.

- Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Nasze stowarzyszenie jako partner projektu zajmowało się rozwojem umiejętności społecznych wychowanków pieczy zastępczej jako element procesu usamodzielniania i integracji ze środowiskiem oraz realizowaniem działań terapeutycznych skierowanych do dzieci z placówek wsparcia dziennego - mówi Piotr Płoskonka, prezes stowarzyszenia.

Podczas wakacji stowarzyszenie zorganizowało dwa spotkania integracyjno-muzyczne, podczas których dzieci wzięły udział w warsztatach z muzykoterapii. Później były dwa wyjazdy integracyjne do gospodarstwa agroturystycznego, podczas których dzieci i młodzież uczestniczyły w zawodach sportowych oraz spędziły miło czas na wspólnym grillowaniu.

Ostatnimi działaniami na rzecz wychowanków pieczy zastępczej oraz dzieci z placówek wsparcia dziennego było zorganizowanie w ferie zimowe zajęć plastycznych oraz warsztatów z zakresu rękodzieła artystycznego. Dzieci z instruktorami wykonywały prezenty dla swoich babci i dziadków.

- Organizując różnego rodzaju zajęcia i warsztaty zróżnicowane pod kątem tematycznym obserwowaliśmy, jak wiele dzieci z przyjemnością się w nie angażuje. Uczestnicy projektu poznali wiele sposobów na zagospodarowanie czasu wolnego. Dzięki zajęciom muzycznym mogli nie tylko miło i wesoło spędzić czas, ale i poprawić funkcjonowanie w sferze natury emocjonalnej. Na spotkaniu integracyjnym i zawodach sportowych dzieci mogły dodatkowo poprawić swoją kondycję, spędzić czas na świeżym powietrzu, co na pewno pomogło w rozładowaniu napięć wewnętrznych. Udział w zawodach sportowych był także środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zajęcia plastyczne pozwoliły na uzewnętrznienie swoich doznań i potrzeb w sposób artystyczny, co wpłynęło pozytywnie na zmiany zachowania i postaw wobec siebie i innych. Udział w tych zajęciach dał szansę uczestnikom na zyskanie nowych umiejętności, które pod każdym kątem ułatwiły efektywne funkcjonowanie w grupie i zdecydowanie wpłynęły pozytywnie na rozwój psychiczny i fizyczny - podkreśla Piotr Płoskonka, prezes stowarzyszenia "Z Nami Raźniej".

8c4eeb91-52e6-b8f2-94a4-aa2dd13eb7fd,7195ee69-1735-2e81-98df-e51165dd4698

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie