Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ciekawy projekt Uniwersytetu Warszawskiego został zrealizowany w koneckim liceum. Zobacz zdjęcia ze spotkania

OPRAC.:
Amelia Sumara
Amelia Sumara
Projekt Uniwersytetu Warszawskiego realizowany w Końskich.
Projekt Uniwersytetu Warszawskiego realizowany w Końskich. Starostwo Powiatowe w Końskich
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich wzięli udział w Programie „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?”. W poniedziałek 16 stycznia 2023 roku w tej placówce podsumowano działania realizowane w ramach wymienionej inicjatywy.

W poniedziałek 16 stycznia 2023 roku podsumowano działania realizowane w ramach programu „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?” w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

Wyjątkowi goście spotkania

Gośćmi wydarzenia zamykającego cykl zajęć i wykładów adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych byli: Starosta Konecki Grzegorz Piec, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Krzysztof Stachera oraz wykładowcy Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego - doktor habilitowany Tomasz Wites i doktor habilitowany Maciej Dąbski. Rolę gospodyni pełniła dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich - Beata Salata.

Cel projektu Uniwersytetu Warszawskiego

Celem projektu było popularyzowanie informacji na temat procesów przyrodniczych i społeczno - gospodarczych, z którymi boryka się współczesny świat i które w najbliższej przyszłości mogą stwarzać na całym świecie coraz więcej sytuacji problemowych. Czy klimat miasta można „poprawić”? Czym jest plantacyjna „gorączka złota”? Jakie są globalne zmiany w rolniczym użytkowaniu ziemi? Czy tracimy lód pod nogami? – to pytania, które określały ramy tematyczne cykli prowadzonych wykładów.

Inicjatywa w innych placówkach będzie realizowana jeszcze do czerwca 2023 roku. Weźmie w niej udział co najmniej 400 uczniów z 16 szkół z całej Polski. Projekt jest w całości sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach dużego programu „Nauka dla społeczeństwa”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie