Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co z tym oczyszczaniem skóry - wyjaśnia kosmetolog.

Oprac. /KAK/
Oczyszczanie twarzy jest bardzo popularnym zabiegiem, ale tak naprawdę, tylko z nazwy. Bardzo wiele kobiet chce wykonywać tradycyjne zabiegi oczyszczania skóry z zaskórników, wągrów i innych wyprysków - jednak może to tylko podrażnić skórę. Co powinniśmy właściwie wiedzieć o oczyszczaniu -wyjaśnia Katarzyna Pyzio, kosmetolog.

Tradycyjnie - nie dla wszystkich

- To prawda, że dla wielu cer oczyszczanie, tak zwane manualne, nie jest wskazane i może powodować większe podrażnienie - mówi Katarzyna Pyzio, kosmetolog i właścicielka Salonu Top Beauty w Kielcach, mieszczącego się w Galerii Echo. - Podstawą tradycyjnego oczyszczania jest otworzenie porów skóry przy pomocy "parówki", zwanej inaczej vapozonem, a następnie manualne oczyszczenie z zanieczyszczeń i nałożenie maseczki ściągającej. I tu zaczynają się kłopoty. Po pierwsze: vapozon potrafi bardzo ściągnąć i odwodnić powierzchowne warstw skóry. Po drugie: gdy nie ma stanów ropnych lub głębokich wągrów, które wymagają manualnego oczyszczenia, to popularne "wyciskanie" może bardzo podrażnić skórę, a nawet doprowadzić do popękania naczynek włosowatych. I po trzecie wreszcie: maska ściagająca, stosowana po zabiegu oczyszczenia, potrafi bardzo mocno wysuszyć skórę.

Łagodniejsza kawitacja

- Alternatywą jest zabieg oczyszczania kawitacyjnego - mówi kosmetolog. - Tu każdy element zabiegu jest sciśle dopasowany do rodzaju cery. Mechaniczny peeling skóry zastępuje się kawitacją ultradźwiękową. Pod wpływem ultradźwięków, emitowanych przez specjalne urządzenie, dochodzi na powierzchni skóry do delikatnego złuszczania naskórka i oczyszczania skóry z zanieczyszczeń.

Jeśli cera wymaga dodatkowo "podczyszczenia" manualnego, wykonuje się go wraz z darsnonwalizacją czyli poddawaniem skóry działaniu prądów D`Arsonwala, kiedy to wydziela się ozon - jak podczas burzy. Ma to na celu odkażenie cery i ściagnięcie porów skóry. Można też ponownie wykonać zabieg kawitacji.

Razem z sonoforezą

Kolejnym atutem oczyszczania kwitacyjnego jest możliwość wykonania, od razu, zabieg sonoforezy czyli metody wprowadzania substancji czynnych i zwiększania przepływu płynów ustrojowych przez tkanki. Podczas sonoforezy wprowadza się w skórę substancje, w postaci żelu, dobrane według typu cery. Na koniec zabiegu kawitacyjengo oczyszczania twarzy stosuje się maseczkę, także dopasowaną do cery - mogą to być mikronizowane algi, glinki, maski kremowe.

- W salonie Top Beauty proponujemy kilka rodzajów zabiegów oczyszczania cery - dodaje Katarzyna Pyzio. - Tradycyjne czyli manualne - polecane dla osób młodych, dotkniętych trądzikiem młodzieńczym, oczyszczanie kawitacyjne - dla każdego typu cery, z drobnym zanieczyszczeniami oraz oczyszczanie kawitacyjne z sonoforezą i maseczką - to zabieg typowy dla odświeżenia cery po zimie lub po lecie. Ostatnim rodzajem zabiegu oczyszczającego jest Thalgo Re-Balancing - zabieg oparty na mikronizowanych algach.

Zadbaj o plecy i dekolt

Po zimie warto oczyszczać nie tylko twarz , ale i dekolt oraz plecy. Delikatna kawitacja doskonale przygotowywuje skórę do opalania. W tym miejscu warto przypomnieć, że skóra dotknięta trądzikiem niekoniecznie dobrze reaguje na opalanie. Wysuszenie zmian jest tylko chwilowe, a często zmiany przekształcają się w drobne odbarwienia skóry. Zamiast liczyć na poprawę skóry trądzikwoej po opalaniu, lepiej zainwestować w jej poprawę dzięki dobrym zabiegom oczyszczającym i wyciszającym podrażnienia.

Promocja

Do końca maja w Salonie Top Beauty trwa promocja " 3+1 gratis", polegająca na wykonywaniu zabiegów w serii, gdzie 4 zabieg jest bezpłatny. Dotyczy to wszystkich zabiegów dostępnych w cenniku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie