Człowiek 25-lecia w powiecie koneckim. Poznaj zwycięzce i wyróżnionych

Marzena KĄDZIELA
Kiedyś Krzysztof Obratański dużo grał na gitarze, śpiewał. Po naszej rozmowie postanowił sięgnąć po swój stary instrument Marzena Kądziela
Krzysztof Obratański Człowiekiem 25-lecia w powiecie koneckim. W czwartek otrzymał ten zaszczytny tytuł na gali w Kielcach. Wyróżnienia dla Wojciecha Przybylskiego i Wojciecha Paska. Doceniona praca Aldony Orman, Marka Werensa i Michała Matuszczyka.
Wyróżnienie w powiecieWojciech Przybylski – ma 55 lat, od 22 lat dyrektor szpitala w Końskich, doktor nauk medycznych, lekarz pediatra. To za jego sprawą
Wyróżnienie w powiecie
Wojciech Przybylski – ma 55 lat, od 22 lat dyrektor szpitala w Końskich, doktor nauk medycznych, lekarz pediatra. To za jego sprawą szpital miejskiej zyskał rangę nie tylko powiatową, ale i wojewódzką. Kilka oddziałów, jak reumatologia czy chirurgia naczyniowa pełni funkcję centrów wojewódzkich. Dyrektor od lat kładzie nacisk na supernowoczesne wyposażenie oddziałów i pracowni, a także na podnoszenie kwalifikacji personelu medycznego. Żona Anna – stomatolog, dwoje dorosłych dzieci. Hobby – podróże, jazda na rowerze, narciarstwo, wędrówki po górach.

Wyróżnienie w powiecie
Wojciech Przybylski - ma 55 lat, od 22 lat dyrektor szpitala w Końskich, doktor nauk medycznych, lekarz pediatra. To za jego sprawą szpital miejskiej zyskał rangę nie tylko powiatową, ale i wojewódzką. Kilka oddziałów, jak reumatologia czy chirurgia naczyniowa pełni funkcję centrów wojewódzkich. Dyrektor od lat kładzie nacisk na supernowoczesne wyposażenie oddziałów i pracowni, a także na podnoszenie kwalifikacji personelu medycznego. Żona Anna - stomatolog, dwoje dorosłych dzieci. Hobby - podróże, jazda na rowerze, narciarstwo, wędrówki po górach.

Od początku swej działalności samorządowej miał wielu zwolenników i tyle samo przeciwników. Jest postacią wyrazistą, świetnym strategiem i doświadczonym samorządowcem. Przez dwie kadencje był burmistrzem Końskich. Wcześniej zasiadał w Radzie Miasta, obecnie kieruje Radą Powiatu.

Klamrą spinającą 25-lecie dla Krzysztofa Obratańskiego jest funkcja przewodniczącego rady. Tą pierwszą, wybieraną w wolnych wyborach, Radą Miasta, kierował tuż po trzydziestce. Teraz ma lat 55 i pełni funkcję przewodniczącego Rady Powiatu. Jak porównuje pracę w tych dwóch samorządach?

- W tym pierwszym spotkali się ludzie z różnych ugrupowań, także z tych z poprzedniego systemu - wspomina. - Wszyscy uczyliśmy się samorządności, wszyscy mieliśmy ogromny zapał. I choć pochodziliśmy z różnych stron politycznej mapy, razem działaliśmy z wielką energią na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Teraz, przynajmniej w Radzie Powiatu, interes partyjny zdecydowanie przesłania interes wspólnoty czyli powiatu.

WYOBRAŻENIA MŁODEGO SAMORZĄDOWCA

Jak 25 lat temu Krzysztof Obratański jako młody samorządowiec wyobrażał sobie Końskie za ćwierć wieku? - Na pewno nie przypuszczałem, że z Końskich znikną duże zakłady dające pracę tysiącom osób - odpowiada. - Nie przypuszczałem też, że w szkołach będzie tak mało dzieci, że niektóre z placówek trzeba będzie zamykać. Marzyłem o tym, byśmy mogli korzystać z cywilizacyjnych zdobyczy zarówno w mieście jak i w wioskach. Mówię o tym, bez czego obecni młodzi ludzie nie wyobrażają sobie życia czyli wodociągach, kanalizacji, zadbanych podwórkach, sklepach pełnych towarów...

RYNEK PEŁEN UKWIECONYCH OGRÓDKÓW

A jak oczyma wyobraźni widzi Końskie za kolejne 25 lat? - Mam nadzieję, że nasze miasto, które ma ogromny potencjał, będzie się rozwijać, ale bez utraty duszy - dywaguje. - Wierzę, że powstaną nowe firmy, dzięki którym spadnie bezrobocie. Widzę obwodnicę, która całkowicie wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum. A w centrum - dawny rynek bez skośnej drogi, którą podczas wojny zafundowali nam Niemcy. Rynek z kawiarenkami, ukwieconymi ogródkami przywróciłby Końskim dawny miejski charakter.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu KONECKIEGO

Wyróżnienie w powiecie Wojciech Pasek - 55 lat, prezes koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, społeczny dyrektor Muzeum
Wyróżnienie w powiecie
Wojciech Pasek - 55 lat, prezes koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, społeczny dyrektor Muzeum Regionalnego w Końskich, regionalista i maratończyk. Nikt tak jak on nie sprawił, że powiat konecki stał się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów pieszych regionów Polski. Z małych pieszych wędrówek stworzył, z pomocą innych społeczników, wielkie turystyczne imprezy piesze i rowerowe o randze ogólnopolskiej. Żona Małgorzata, troje dorosłych dzieci. Hobby – historia, turystyka, kolekcjonerstwo, biegi maratońskie i ekstremalne.

Wyróżnienie w powiecie
Wojciech Pasek - 55 lat, prezes koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, społeczny dyrektor Muzeum Regionalnego w Końskich, regionalista i maratończyk. Nikt tak jak on nie sprawił, że powiat konecki stał się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów pieszych regionów Polski. Z małych pieszych wędrówek stworzył, z pomocą innych społeczników, wielkie turystyczne imprezy piesze i rowerowe o randze ogólnopolskiej. Żona Małgorzata, troje dorosłych dzieci. Hobby - historia, turystyka, kolekcjonerstwo, biegi maratońskie i ekstremalne.

SUKCESY DWÓCH KADENCJI

Co burmistrz dwóch kadencji uważa za swoje największe sukcesy? - Referendum śmieciowe w 2007 roku, dzięki któremu mogliśmy zmienić gospodarkę odpadami dużo wcześniej niż nakazała to ustawa - wylicza. - To także inwestycje wodno - ściekowe, które w wielu przypadkach realizowane były z wielkimi problemami.

Przewodniczący Rady Powiatu przypomina także całkowitą modernizację pływalni, termomodernizację szkół i przedszkoli. - Pamiętam, że w Szkole Podstawowej i Gimnazjum numer 1 do wymiany było 365 okien, tyle ile dni w roku - wylicza. - To także budowa hali sportowej w Stadnickiej Woli, wielu sal gimnastycznych przy wiejskich szkołach, w końcu całkowitą przebudowę hali sportowej przy ulicy Stoińskiego. Niewątpliwie za sprawą kierowanego przeze mnie samorządu miejskiego udało się zagospodarować stojące puste hale po dawnych zakładach - gigantach. Dla przykładu można podać Ceramikę Końskie.

Wiele energii poświęciliśmy także na przygotowywanie terenów dla przyszłych inwestorów. Szkoda, że nie ma tam jeszcze żadnej firmy...

ODPOWIEDŹ WYMIJAJĄCA

Gdy pytamy o start w jesiennych wyborach na burmistrza Końskich, Krzysztof Obratański nie daje jasnej odpowiedzi. - Kieruję obecnie Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Kielcach, gdzie mam jeszcze wiele do zrobienia, dlatego nie mogę teraz odpowiedzieć na pytanie o kandydowanie - mówi wymijająco. - Na pewno będę chciał być obecny w samorządzie, nie wiem jeszcze w którym.

KSIĄŻKI, KULTURA, SREBRNE WESELE, DZIECI

A co przez 25 lat zmieniło się w życiu prywatnym konecczanina? Warto wspomnieć, że jako młody człowiek współtworzył kabaret "Zołza", grał na gitarze, pisał teksty, śpiewał... - Na gitarze nie grałem już kilka lat, ale może dziś wyciągnę z szafy mój stary instrument - śmieje się. - Nadal kocham kulturę i muzykę wywodzące się z ruchu studenckiego. Nadal mnóstwo czytam. Ale w moim życiu zmieniło się bardzo wiele. Z żoną Halinką obchodziliśmy w tym roku 25-lecie małżeństwa. Mamy 24-letniego syna Jasia, który już kończy studia mechatroniczne na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie i 16-letnią córkę Anię, która kończy właśnie gimnazjum.

Ważne

Michał Matuszczyk został wyróżniony w kategorii Rolnictwo w regionie Świętokrzyskim. W Modliszewicach prowadzi jedno z największych gospodarstw w Świętokrzyskiem,
Michał Matuszczyk został wyróżniony w kategorii Rolnictwo w regionie Świętokrzyskim. W Modliszewicach prowadzi jedno z największych gospodarstw w Świętokrzyskiem, od lat największy dostawca mleka w regionie - osiem razy z rzędu otrzymał puchar w konkursie „Mleczne Mistrzostwa Polski”. Jest wzorem gospodarza – przedsiębiorcy, który znakomicie rozwija swój biznes

Michał Matuszczyk został wyróżniony w kategorii Rolnictwo w regionie Świętokrzyskim. W Modliszewicach prowadzi jedno z największych gospodarstw w Świętokrzyskiem, od lat największy dostawca mleka w regionie - osiem razy z rzędu otrzymał puchar w konkursie "Mleczne Mistrzostwa Polski". Jest wzorem gospodarza - przedsiębiorcy, który znakomicie rozwija swój biznes

Ważne

Marek Werens - otrzymał tytuł Człowiek 25-lecia w wojewódzkiej kategorii ROZRYWKA. Od lat pracuje z młodzieżą w Stąporkowie, obecnie opiekuje się zespołem Milky Band. Jest twórcą znanego i popularnego zespołu.

Aldona Orman otrzymała tytuł Człowieka 25-lecia w kategorii Ambasador. Znana aktorka pochodzi z Końskich. Absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego imienia
Aldona Orman otrzymała tytuł Człowieka 25-lecia w kategorii Ambasador. Znana aktorka pochodzi z Końskich. Absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej. Widzom jest znana głównie z roli granej w serialu „Klan”. Można ją było również oglądać w takich serialach jak: „Glina”, czy „Plebania” oraz „Barwy szczęścia”.

Aldona Orman otrzymała tytuł Człowieka 25-lecia w kategorii Ambasador. Znana aktorka pochodzi z Końskich. Absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej. Widzom jest znana głównie z roli granej w serialu "Klan". Można ją było również oglądać w takich serialach jak: "Glina", czy "Plebania" oraz "Barwy szczęścia".

Wrócą handlowe niedziele?

Wideo

Komentarze 83

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 02.07.2014 o 10:36, Gość napisał:

Jak widać tylko podłość pozostała.

No i gitara.

G
Gość
W dniu 28.06.2014 o 11:06, Gość napisał:

Przeraża podłość wpisów, nie jestem fanem ww. dla jasności, ale czy nie można używać faktów merytorycznych?

Jak widać tylko podłość pozostała.

G
Gość
W dniu 01.07.2014 o 23:27, Gość napisał:

Ciekawe czy terazCi co  popisali muzułmanom na grobach będą ludzmi 25 lecia?

Koniecznie muszą grać na gitarze.

G
Gość
W dniu 28.06.2014 o 21:21, SBek. napisał:

W każdym ustroju wybryki huligańskie, malowanie ścian,elewacji budynków, wybijanie okien jest karane robotami na cele społeczne lub grzywną. W PRL-u SB-ki /J D/ chciały mieć sukcesy więc stawiali zarzuty polityczne.Mamy więc teraz bohaterów, internowanych.A powinni dostać parę" pasztetówek" na dupę i sprzątanie w parku, a tak to bohaterowie 25 lecia- żenada.

Ciekawe czy terazCi co  popisali muzułmanom na grobach będą ludzmi 25 lecia?

G
Gość
W dniu 01.07.2014 o 11:01, Gość napisał:

Bujać to sobie możesz ale w obłokach.Jak by nie Kielce to gitara poszła by w ruch.

Ale to Kielce dzięki Obratańskiemu mają ponad 150 nowych mieszkań w konkurencyjnych cenach i następne w ilości ponad 100 w budowie. A co mają Końskie dzięki burmistrzowi Cichockiemu, którego jednym z największych atutów miała być prezynależność do partii rządzącej w kraju? Odpowiedź można znaleźć na słynnych już taśmach:"Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch** tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? - miał powiedzieć minister skarbu Włodzimierz Karpiński do prezesa PKN Orlen Jacka Krawca na temat koncepcji rozwoju kraju, która dyskryminuje wschodnie regiony."

G
Gość
W dniu 30.06.2014 o 18:01, Gość napisał:

Absurdalność twojej wypowiedzi świadczy o olbrzymim poziomie strachu przed przesądzoną już właściwie utratą władzy. To o obecnym układzie partyjno-kolesiowsko-rodzinnym panującym za rządów Cichockiego było i jest głośno w całej Polsce, a fatalne wyniki finansowe gminy i wszechobecna drożyzna tylko go potwierdzają.

Bujać to sobie możesz ale w obłokach.Jak by nie Kielce to gitara poszła by w ruch.

a
ala

Ty chyba z Końskich nie jesteś że nie wiesz, co Pasek zrobił dla Końskich i ziemi koneckiej. Na imprezy, których był współtworzycielem obecnie przyjeżdżają ludzie z calej Polski, choć wcześniej o istnieniu takiego grajdoła pojęcia nie mieli. Dla promocji naszego mhjasta i okolic dzięki rozwojowi lokalnej turystyki Pasek zrobił więcej niż wszyscy burmistrze razem wzięci, jak choćby muzeum ziemi koneckiej, ktorym sie władza chwali, ale siedziby znaleźc nie może.

G
Gość
W dniu 27.06.2014 o 18:13, Gość napisał:

A ja wysilę się na komentarz! Piotrek Salata lepiej od niego śpiewa, Marek Werens lepiej od niego gra, Obratański jest lepszym menedżerem, Matuszczyk jest lepszym hodowcom, Kowalczyk lepszym dyrktorem, Gertner lepiej komponuje, Aldona jest lepszą aktorką, Przybylski lepiej leczy. To co lepiej robi Pasek?

G
Gość
W dniu 30.06.2014 o 17:31, Gość napisał:

Stowarzyszeniowo-kolesiowski  układ to był u was i jakby nie Kielce  to gitara przydałaby się przed kościołem dla Aloszy i opuszki puchły

Absurdalność twojej wypowiedzi świadczy o olbrzymim poziomie strachu przed przesądzoną już właściwie utratą władzy. To o obecnym układzie partyjno-kolesiowsko-rodzinnym panującym za rządów Cichockiego było i jest głośno w całej Polsce, a fatalne wyniki finansowe gminy i wszechobecna drożyzna tylko go potwierdzają.

G
Gość
W dniu 30.06.2014 o 12:49, Gość napisał:

Kto nie pije, ten jest trzeźwy. Nic bardziej nam nie potrzeba jak trzeźwa ocena sytuacji gminy i trzeźwe spojrzenie na możliwości poprawy jej fatalnego stanu zapaści finansowej, do którego w ostatnich 4 latach doprowadził burmistrz Cichocki z resztą partyjno-kolesiowskiego układu.

Stowarzyszeniowo-kolesiowski  układ to był u was i jakby nie Kielce  to gitara przydałaby się przed kościołem dla Aloszy i opuszki puchły

G
Gość
W dniu 30.06.2014 o 12:03, Gość napisał:

Kto nie pije ten kabluje.

Kto nie pije, ten jest trzeźwy. Nic bardziej nam nie potrzeba jak trzeźwa ocena sytuacji gminy i trzeźwe spojrzenie na możliwości poprawy jej fatalnego stanu zapaści finansowej, do którego w ostatnich 4 latach doprowadził burmistrz Cichocki z resztą partyjno-kolesiowskiego układu.

G
Gość
W dniu 29.06.2014 o 15:06, Gość napisał:

To dobrze, za Porto i wódeczkę mieszkańcy nie będą musieli płacić.

Kto nie pije ten kabluje.

G
Gość
W dniu 29.06.2014 o 15:06, Gość napisał:

To dobrze, za Porto i wódeczkę mieszkańcy nie będą musieli płacić.

I za służbowego kierowcę. Czas na zmiany!

G
Gość
W dniu 29.06.2014 o 15:04, Gość napisał:

Ale nie pije

To dobrze, za Porto i wódeczkę mieszkańcy nie będą musieli płacić.

G
Gość
W dniu 29.06.2014 o 15:02, Gość napisał:

No no! Wreszcie jakaś słowiańska dusza! :)

Ale nie pije

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3