Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku 2017. Zaskoczenia na scenie, dyskusje i tańce na bankiecie

Marzena Ślusarz
Człowiek Roku 2017 Stanisław Rupniewski tuż po odebraniu nagrody udzielał wywiadu dla Echa Dnia i przyznawał, że nie spodziewał się tak dużych emocji.
Człowiek Roku 2017 Stanisław Rupniewski tuż po odebraniu nagrody udzielał wywiadu dla Echa Dnia i przyznawał, że nie spodziewał się tak dużych emocji. Krzysztof Krogulec
Finał akcji Człowiek Roku 2017 okazał się być pełnym dobrego humoru, zaskoczeń i wzruszeń wydarzeniem. Centrum Biznesu w Kielcach piątkowego wieczoru stało się miejscem wymiany myśli osób ze świata biznesu, kultury, samorządu i działalności charytatywnej z całego regionu.

A o tym, że te dziedziny się ze sobą przeplatają mówił Stanisław Rupniewski, zdobywca tytułu Człowiek Roku 2017 w województwie świętokrzyskim. - Wielką odpowiedzialnością biznesu jest pomaganie, dzielenie się zarobioną złotówką - zaznaczał. - Już 20 lat mamy nasze kochane województwo świętokrzyskie. Kłaniam się nisko Wam wszystkim, bo my razem wspólnie dążymy do tego by nasze województwo było wielkie, rozwijało się z tygodnia na tydzień i z miesiąca na miesiąc - podkreślał Człowiek Roku 2017.

Serdeczność i gratulacje

Już schodząc ze sceny Stanisław Rupniewski spotkał się z licznymi słowami uznania. W krótkiej drodze do małego studia telewizyjnego kilkakrotnie „ginął” przyjmując gratulacje. - Nie spodziewałam się, że aż takie emocje się pojawią - przyznawał.

Serdeczność rodziła się także wokół laureatów tytułu Człowiek Roku 2017 w Kielcach i powiatach. - Myślałem, że tylko tytuł w kategorii Kultura odbieram, a nagle ponownie słyszę swoje nazwisko. Niespodzianka wielka - mówił Wojciech Jurewicz, aktor i reżyser teatralny, który otrzymał tytuł Człowieka Roku 2017 w powiecie pińczowskim. Przypomnijmy, że zwycięzców w kategoriach wyłonili Czytelnicy. - W ogóle nie byłam przygotowana do wyjścia na scenę. Fotografowałam zwycięzców z mojego powiatu, opatowskiego, kiedy padły wyniki. Bardzo jestem zaskoczona i szczęśliwa - mówiła Ewelina Bień, radna sejmiku województwa i działaczka społeczna, która decyzją kapituły otrzymała tytuł Człowieka Roku 2017 w powiecie opatowskim. Tytuł ex aequo został przyznany Barbarze Sołtyce, szefowej koła gospodyń wiejskich Kalinki w Brzozowej w gminie Tarłów. Przy wspólnym stole planowały, jakie kolejne wydarzenia mogą przygotować.

Wspólny wysiłek

Wymiana myśli na gruncie biznesowym, społecznym i politycznym toczyła się przy licznych stolikach. - By zrobić coś dobrego dla innych, musimy wspólnie pracować ponad wszelkimi podziałami, zwłaszcza politycznymi - podkreślała Małgorzata Musiałek, Człowiek Roku 2017 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna w powiecie jędrzejowskim. Dodawała, że bardzo ceni sobie współpracę ze starostą jędrzejowskim Edmundem Kaczmarkiem. - Pomagał w organizacji tak dnia dawców szpiku, jak i krwiodawstwa - mówiła.

O tym, że sukces buduje wiele osób mówił także Dariusz Meresiński, burmistrz gminy Daleszyce, który otrzymał tytuł Człowieka Roku 2017 w kategorii Samorządność i działalność społeczna w województwie świętokrzyskim. Doceniony został szczególnie za pomoc dla rodzin zagrożonych przemocą. - To jest szereg działań wykonywanych w dużej mierze przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, siłą sprawczą jest pani kierownik i sami pracownicy. Co najważniejsze, to rodzące się powoli efekty projektu "SOS dla rodziny". Takie małe kroki dają potężną motywację do kolejnych prac - mówił burmistrz.

Stanisław Rupniewski Człowiekiem Roku 2017 w Województwie Św...

Obietnice na scenie

W trakcie odbierania nagród ze sceny padały liczne podziękowania dla czytelników za oddane głosy, Kapituły i żon, także tych byłych i... przyszłych. Każde kolejne powodowały coraz gorętsze brawa. Równie gorąco nagradzane były deklaracje składane przez zdobywców tytułów w powiatach. Jacek Wiatrowski, prezes Stowarzyszenia 'Biegacz Świętokrzyski', doceniony tytułem Człowieka Roku 2017 w powiecie kieleckim za działalność społeczną w trzech obszarach - kultura, sport, pomoc społeczna, podkreślał, że na efekty prac pomocowych składają się działania wielu osób. - W wydarzeniach naszych wzięło udział około 70 tysięcy osób. Dziękuję wszystkim, którzy ze mną pracowali. Akcję "Pomagamy" robimy i w tym roku, jeśli znacie osoby niepełnosprawne, które potrzebują pomocy, zgłoście je do nas, zrobimy wszystko, żeby im pomóc - deklarował Jacek Wiatrowski.

Sami laureaci chwalili organizację wydarzenia, profesjonalne poprowadzenie finału gali przez naszą redakcyjną koleżankę Ewę Łukomską oraz aktora i trenera biznesu Jacka Rozenka, którego poczucie humoru zdecydowanie uatrakcyjniło przebieg wydarzenia.

Obok rozmów, dyskusji i snucia planów na parkiecie toczyła się zabawa. Skoczne kawałki do tańca wygrywała grupa Pozytywnie Nakręceni z powiatu pińczowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie