Cztery medale kieleckich zawodników na mistrzostwach Polski w K-1 Rules Seniorów i Juniorów w Ełku

dor
Zawodnicy Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce dobrze spisali się w Ełku. Fot. Archiwum klubu
W Ełku odbyły się mistrzostwa Polski w K-1 Rules Seniorów i Juniorów, w których zawodnicy Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce zdobyli 4 medale.

Mistrzami Polski Seniorów zostali Dominik Kaleta w 81 kg (zdobył w przeciągu 3 tygodni podwójną koronę zostając także mistrzem Polski Low Kick, trzy tygodnie temu w Starachowicach). Na tych mistrzostwach stoczył dwie zwycięskie walki, w finale wygrał przez TKO w I rundzie.

Robert Soboń w 63,5 kg, który wygrał 4 walki w każdej z nich był wyraźnie lepszy od w dwóch przypadkach bardzo doświadczonych przeciwników. .Brązowe medale zdobyli Maciej Kubicki w 91 kg, który robi niesamowite postępy w kickboxingu gdyż wcześniej startował w MMA - w półfinale przegrał stosunkiem głosu 1:2 z byłym mistrzem świata i bardzo doświadczonym zawodnikiem Kamilem Rutą.

Martyna Kot w 60 kg również zaczęła starty w kickboxingu ale jej docelową wagą będzie 56 kg. - Nasi zawodnicy Dominik i Robert wracają do kadry Polski, a Maciek był obserwowany przez trenera kadry Polski K-1, który bardzo uważnie śledził walki naszego zawodnika. Dominik Kaleta 7 listopada stanie do walki o pas zawodowego mistrza Polski K-1. Gala ma odbyć się w Kartuzach - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce.