Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W Bratysławie odbył się Puchar Europy w Kickboxingu Slovak...

Cztery medale kieleckich zawodników na Pucharze Europy w kickboxingu, który odbył się w Bratysławie [ZDJĘCIA]

W Bratysławie odbył się Puchar Europy w Kickboxingu Slovak Open 2020. W zawodach wystartowało 400 zawodników z 12 państw. Nasz klub SK Kickboxing Kielce SOMA-GYM reprezentowało 5 zawodników, którzy zdobyli 4 medale.

W formule K-1 Robert Soboń 63,5 kg wywalczył złoto i pas mistrzowski wygrywając dwie walki. W półfinale pokonał pewnie na punkty Siklara Olka Słowacja i w finale wygrał przez K.O w II rundzie z mocnym zawodnikiem z Austrii Rakousky Gregi. Dominik Kaleta w 81 kg zdobył srebrny medal, w półfinale pokonał także zawodnika z Austrii i w finale przegrał niejednogłośnie na punkty z Serbem.

Maciej Kubicki w 91 kg K-1 w debiucie zdobył brąz. Świetnie zaprezentował się Maciej Zyz 52 kg kick light kadet starszy, wygrywając cztery walki zdobywając złoty medal. Piotr Zych 67 kg K-1 również debiut w zawodach międzynarodowych przegrał pierwszą walkę i odpadł w eliminacjach. - Podziękowania za pomoc i wsparcie dla naszych partnerów Piekarni OMAR Paweł Okólski, firmy "Energia i Ciepło" Paweł Misztal, gabinet dentystyczny Jarosław Kwieciński oraz dla Bartka Przybylskiego, trenera przygotowania motorycznego, z którym od lutego rozpoczęliśmy współpracę - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce.