Cztery świetlice środowiskowe już działają w gminie Koprzywnica. Dzieci i młodzież mogą liczyć na ciekawe zajęcia. Jakie? Zobaczcie zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Uroczyste i symboliczne otwarcie świetlic miało miejsce w Gnieszowicach z udziałem między innymi burmistrz Aleksandry Klubińskiej i uczestników zajęć.
Uroczyste i symboliczne otwarcie świetlic miało miejsce w Gnieszowicach z udziałem między innymi burmistrz Aleksandry Klubińskiej i uczestników zajęć. UG Koprzywnica
Udostępnij:
W miejscowości Postronna, Gnieszowice, Krzcin oraz Ciszyca powstały świetlice środowiskowe. Oferta obejmuje wachlarz interesujących warsztatów, które pozwolą wychowankom rozwinąć swoje pasje, zainteresowania oraz talenty. Zostaną zorganizowane specjalistyczne zajęcia z języka angielskiego, matematyki, robotyki, informatyki, zajęcia kulinarne oraz artystyczno – muzyczne. Zajęcie są bezpłatne.

Uroczyste i symboliczne otwarcie świetlic miało miejsce w Gnieszowicach z udziałem burmistrz Aleksandry Klubińskiej, dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Koprzywnicy Agnieszki Klimkiewicz oraz Katarzyny Kubickiej, dyrektor departamentu wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Kielcach.

Jak podkreśliła burmistrz Klubińska głównym założeniem przedsięwzięcia jest przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi.

Z zajęć mogą skorzystać dzieci i młodzież od 6 do 16 roku życia. Oferta obejmuje wachlarz interesujących warsztatów, które pozwolą wychowankom rozwinąć swoje pasje, zainteresowania oraz talenty. Zostaną zorganizowane specjalistyczne zajęcia z języka angielskiego, matematyki, robotyki, informatyki, zajęcia kulinarne oraz artystyczno – muzyczne. Rodzice oraz dzieci będą mogli skorzystać z usług psychologa oraz pedagoga, natomiast wychowawcy zapewnią codzienną opiekę, pomoc w odrabianiu lekcji oraz zorganizują atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego.

W ramach otrzymanego dofinansowania budynki przeznaczone na świetlice zostały wyremontowane oraz wyposażone w niezbędny sprzęt komputerowy, multimedialny, meble, sprzęt AGD, gry, pomoce naukowe, materiały plastyczne i wiele innych które z pewnością ucieszą wychowanków.

Prace remontowe w Postronnej objęły wykonanie nowej łazienki, montaż zbiornika bezodpływowego instalacji kanalizacyjnej oraz wydzielenie pomieszczenia na kotłownię. W Ciszycy zainstalowano centralne ogrzewanie wraz z kotłownią gazową, nowe łazienki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, położono glazurę, przeprowadzono reprofilację ubytków na ścianach oraz malowanie pomieszczeń. W budynku świetlicy w Gnieszowicach prace objęły ocieplenie stropu na całości budynku, reprofilację ścian i malowanie na pierwszym piętrze, zamontowano nowe oprawy oświetleniowe oraz dokonano naprawy instalacji elektrycznej. W Krzcinie prace dotyczyły remontu kuchni, położenia glazury, reprofilacji ścian wraz z malowaniem w czterech pomieszczeniach, wymieniono stolarkę okienną na parterze budynku, zamontowano instalację centralnego ogrzewania wraz z wykonaniem kotłowni gazowej.

Świetlice będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 19. Rodzice mogą dokonać zapisu dzieci w Ośrodku Pomocy Społecznej w Koprzywnicy.

Świetlice powstały w ramach wniosku o dofinansowanie projektu Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014 -2020 Europejski Fundusz Społeczny.

Całkowita wartość projektu wyniosła 2 092 395,33 złotych. Gmina Koprzywnica otrzymała dofinansowanie na kwotę 1 880 715,33 złotych.

Projekt będzie realizowany do czerwca 2023 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie